liebherr 2023

PSJ se podílí na proměně širšího centra Bratislavy: komplexu TWIN CITY

BRATISLAVA, 11.6.2015 – Středisko železobetonových monolitických konstrukcí PSJ dokončilo hrubou stavbu prvních dvou objektů jednoho z nejambicióznějších developerských projektů ve střední Evropě – bratislavského TWIN CITY. Zároveň v lokalitě Mlynské Nivy na místě výrobních hal závodu Kablo na počátku června zahájilo realizaci třetí budovy tohoto ambiciózního komplexu společnosti HB REAVIS Group.

Výstavba prvních dvou samostatných administrativních budov projektu TWIN CITY se rozběhla v létě loňského roku v jižní části území mezi ulicemi Karadžičova, Mlynské nivy a Továrenská. Pracovníci specializovaného střediska PSJ na ní plynule navázali realizací monolitické konstrukce na konci září 2014. „Poslední betonáž objektů A a B jsme provedli v souladu s harmonogramem 15. května. Naše dodávka si vyžádala přes 30 tisíc kubíků betonu, 5 tisíc tun oceli a denní nasazení až 160 pracovníků. Práce probíhaly plynule, bez problémů a k oboustranné spokojenosti. Námi odvedená práce nepochybně přispěla k tomu, že nám společnost HB REAVIS Group svěřila i výstavbu monolitické konstrukce třetího objektu označeného C. Realizujeme jej od počátku června s předpokládaným ukončením před vánočními svátky. Tato budova bude propojena s podzemním kruhovým podjezdem, na němž jsme se podíleli v rámci první fázi zakázky,“ poskytl aktuální informace hlavní stavbyvedoucí Petr Smrž.

Tři vznikající administrativní objekty představují úvodní fázi projektu TWIN CITY v jižní části bratislavské Starého Města. Shodně budou disponovat dvěma podzemními a osmi nadzemními podlažími a jejich fasády bude charakterizovat cihlový obklad. Lišit se budou tvarem svého půdorysu a rozsahem podlahové plochy. Celkem nabídnou přes 65 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Prvým významným nájemcem se stala pojišťovací společnost Swiss Re. První z trojice budov bude zkolaudována už v září letošního roku.

Jižní část TWIN CITY naváže na existující městskou zástavbu ve směru od centra a výrazně ji obohatí. „V rámci projektu chceme vybudovat parky, terasy, cyklotrasy a parkovací místa pro kola. Městskou atmosféru nové bratislavské zóně dodají drobné obchody a služby v přízemí polyfunkčních budov,“ informoval Igor Mazúch, development manažer HB REAVIS Group, který doplnil: „Vítanou proměnou projde celá Továrenská ulice, která získá charakter městského bulváru se zeleným ostrůvkem v jeho středu. Ulice bude rozšířena na 24 metrů a jsou z ní naplánovány vjezdy do podzemních garáží, které v první fázi vytvoří 670 parkovacích míst.