Cime 2 kvartál 2024
7:48

Příprava obchvatu Bruntálu pokračuje, letos začne kácení a vytyčení

Centrem Bruntálu projíždí cca 14 tisíc aut všech kategorií denně (z toho zhruba 2 400 nejtěžších kamionů). Vedení veškerého provozu do středu města vyžaduje nové řešení, proto ŘSD ČR připravuje východní obchvat považovaný za důležitou etapu přeměny bruntálské dopravní infrastruktury spojující silnice I/11 a I/45.

Předpokládaný začátek budování východního obchvatu Bruntálu vychází na rok 2024, původně avizovaný rok 2023 počítal s kácením a vytyčením jako součástí celkové stavby. Nyní jsou tyto dvě představební aktivity zajištěny samostatně a v souladu s dlouhodobým plánem začne odstranění dřevin včetně základního vytyčení obvodu stavby ještě v tomto roce. Aktuálně vyhodnocujeme nabídky pěti dodavatelů.

Spolu s přípravou území stavby probíhá dokončení zadávací dokumentace určené pro výběr zhotovitele. Administrativní náročnost podkladů stavby a výběrového řízení zatím nemá vliv na termín zahájení, rok 2024 v této chvíli neohrožuje inflace, zdražování, válka na Ukrajině ani jiný známý faktor destabilizující současnou situaci.

Informační leták stavby