Komatsu potřebu bagr

Stavbaři opraví část silnice a kruhové objezdy na I/38 v Kosmonosech

Kosmonosy (Mladoboleslavsko) 30. června (ČTK) - Stavbaři začnou v sobotu s opravami silnice I/38 v Kosmonosech. Opraví část Průmyslové ulice a dva kruhové objezdy, například objezd napojující areál Škoda Auto a průmyslovou část. Stavební práce, které vyjdou na více než 25 milionů korun bez DPH, provede společnost Colas CZ, hotové by měly být zhruba v polovině září. ČTK to dnes řekl Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic.

Asfalt na silnici není podle Bučka na některých místech dost silný, dělají se trhliny a vyjeté koleje. "Provedeme výměnu krytu v celkové tloušťce 120 mm. Po odfrézování bude provedena kontrola povrchu a určena místa pro lokální opravu nebo případné sanace," uvedl.

Stavbaři přestaví kruhový objezd Pod Loretou na takzvanou turbo-okružní křižovatku se dvěma pruhy, které oddělí podélné prahy, přibudou na ni ochranné ostrůvky pro chodce.

Opravy provedou stavbaři za provozu s částečným omezením pro řidiče. "Provoz v pracovním úseku bude převeden do druhého pásu s vedením dopravy v režimu 1+1. Okružní křižovatky budou omezovány postupně v návaznosti na práce v jízdních pásech," uvedl Buček.