husqvarna

Karlovy Vary letos zbourají stovku zanedbaných garáží v Jabloňové ulici

Karlovy Vary (ČTK) - Město Karlovy Vary pokračuje v postupné likvidaci garážové kolonie v Jabloňové ulici. V lokalitě na okraji Staré Role bylo kdysi téměř 600 garáží. Postupně ale zchátraly a město se je postupně snaží získat do svého majetku a bourat. Letos by měla zmizet více než stovka dalších garáží a trosek, řekl ČTK náměstek primátorky Karlových Varů Miroslav Vaněk (Karlovaráci).

"Jabloňová ulici je těžká lokalita, kterou obyvatelé Karlových Varů nelibě nesou, jak vypadá. My jsme nechali zpracovat další projekt na demolici a máme už demoliční výměr. Během léta budeme demolovat 106 objektů. Je to asi na tři části, třetina jsou ještě stojící garáže, třetina jsou z části pobořené a třetí část jsou většinou už jen základy," popsal Vaněk.

Po této demolici by v lokalitě mělo zbýt 68 objektů, které ale nevlastní město. Město bude dál usilovat o to, aby se dostaly do majetku Karlových Varů. Garáže město nevykupuje, ale nabízí jejich bezplatné převedení. Pro majitele to znamená výhodu v tom, že nemusí vynakládat prostředky na demolici.

Z asi 570 garáží už v roce 2014 město asi 400 zbouralo. Šlo o zachovalé stavby i ruiny hlavně v severní a východní části lokality. Letos by měla zmizet další stovka.

Podle územního plánu v Jabloňové ulici měl místo garáží vzniknout prostor například pro drobnou výrobu nebo služby. Hlavně ale zmizí zanedbaná a z pohledu místních obyvatel i nebezpečná oblast.