Cime 3 kvartal 2024

Developer chce ve Vyškově vybudovat byty pro 700 lidí

Vyškov 2. února (ČTK) - Developerská společnost Kaláb chce mezi vyškovským akvaparkem a centrem města vybudovat sedm bytových domů s bezmála 300 byty. Stavební práce by mohly začít už letos. Domov by v nových bytech mělo najít víc než 700 lidí, uvedla společnost v tiskové zprávě.

Bytové domy vyrostou v místě areálu bývalé prádelny Chrištof, která v roce 2013 ve Vyškově ukončila provoz a přesunula se do Brna. Areál poté chátral, developerská firma ho koupila v roce 2018.

"Chystáme se zde postavit sedm bytových domů, ve kterých bude celkem 299 bytů. Rádi bychom začali stavět první etapu už v tomto roce, ale je otázkou, jestli nás něco nezdrží v průběhu územního a stavebního řízení," uvedl za firmu Tomáš Kaláb. Doplnil, že první nájemníci by se mohli do nových bytů stěhovat v roce 2023.

Vedení dvacetitisícového města výstavbu nových bytů vítá. "Vyškov má výbornou polohu s přivaděčem na D1. Ve městě jsou desítky firem nabízející pracovní uplatnění, město má dlouhodobě výborná čísla zaměstnanosti a poptávka po bydlení je vysoká. Proto jakýkoliv projekt počítající s výstavbou nových bytů či rodinných domů vítáme," uvedl starosta Vyškova Karel Jurka (ODS).

Starosta uvedl, že ve městě jsou problémy s chátrajícími pozemky jen minimální. "Vnímáme ještě problém chátrajícího oploceného areálu, který kdysi fungoval jako traktorová stanice. Městu ale nepatří, soukromý pozemek je v územním plánu určený pro výstavbu," doplnil Jurka.

Stovky bytů mají v následujících letech přibýt i v Blansku, město má obdobný počet obyvatel a stejně jako Vyškov je dobře dostupné do Brna. Jde především o sídliště Písečná, které se má podstatně rozrůst. Starosta Blanska Jiří Crha (ODS) v tomto týdnu uvedl, že do deseti let by ve městě mohlo přibýt 800 až 1000 nových bytů.