husqvarna

Wacker Neuson dodává stroje využitelné pro manipulaci a přepravu sypkých nákladů

Text: Michaela Dočkalová, Stavebniserver.com, foto: Wacker Neuson s.r.o.

Kompletní sortiment stavebních strojů a zařízení poskytuje mezinárodní společnost Wacker Neuson. Naši redakci zajímají především inovativní stroje využitelné v průmyslové výrobě zpracovávající materiál v sypkém stavu. Zjistili jsme pro vás, jak fungují, v čem spočívají jejich přednosti a kde a za jakých podmínek je možné si stroje vyzkoušet.

Historie společnosti

Společnost Wacker Neuson s.r.o. nabízí kompletní sortiment stavebních strojů a zařízení, náhradních dílů a rovněž služeb. Historie společnosti se datuje od roku 1848, kdy byla Johannem Christianem Wackerem založena kovářská dílna v Drážďanech. V roce 1930 Hermann Wacker vynalezl první elektrický pěch na světě. Následovalo dalších dvě stě patentů a užitných vzorů, které se prosadily na celosvětovém trhu. Od té doby je tato společnost vnímána jako symbol spolehlivosti a inovace. Wacker Neuson tak může být řešením pro obory jako stavebnictví, zahradnictví nebo pro průmyslové podniky. V roce 2019 představila e-kolový dumper DW15e umožňující transport materiálu bez přímých výfukových plynů a s tichým chodem vhodným i pro citlivé prostředí. V letošním roce firma slaví již 175 let své existence. Svým zákazníkům nabízí služby v podobě financování nebo analýzy životního cyklu dobíjecích baterií. Dodává i nabíjecí box čili powerbanku pro staveniště.

Půjčovna a servis

Rypadla a kolové dumpery jsou využitelné především na stavbách, kdy je zapotřebí přepravit náklad v sypkém stavu. Uplatnění tedy najdou zejména v průmyslové výrobě, při výrobě stavebních prvků, výstavbě kanalizací nebo při zemních pracích obecně. „Zákazníci, kteří si stroje pořídí, pak mají k dispozici autorizovaný záruční i pozáruční servis a to na celkem sedmi servisních stanicích po celé České republice,“ říká produktový manažer kompaktních strojů společnosti Kamil Zalabák. Firma pracuje výhradně s originálními náhradními díly.

Zároveň ti zákazníci, kteří nad koupí strojů váhají, mohou využít půjčovnu strojů. Půjčovny Wacker Neuson taktéž najdete na několika místech po celém Česku. V půjčovně se aktuálně nachází na čtyři sta kusů nejrůznější stavební techniky.

Mají-li potenciální zákazníci zájem vidět stroje naživo, pak lze navštívit jednu ze sedmi autorizovaných poboček. „Stroje je možné si na vyzkoušení či ověření jejich výkonu zapůjčit. Stačí si jen domluvit osobní schůzku s prodejcem,“ dodává produktový manažer Kamil Zalabák.

EW100: nová éra kolových rypadel

Kolové rypadlo Wacker Neuson EW100 charakterizuje několik zajímavých specifik. Při vývoji stroje byl kladen důraz na staveniště 4.0, tedy především na inteligentní správu přídavných zařízení, dobře promyšlené rozhraní člověk–stroj nebo na přípravu na různé dodatečné asistenční systémy a přídavná zařízení. Při výměně příslušenství prostřednictvím 10palcového displeje stroj pomáhá obsluze. Na dotykovém displeji si obsluha vybere nové příslušenství (kladivo, drapák,…), jednou do něj uloží data a stroj se v budoucnu zvolenému příslušenství  přizpůsobí pouhým stisknutím tlačítka. Bagr navíc poskytuje i bezpečnost a to díky dobré viditelnosti a vysoké úrovni stability i při otáčení o 360 stupňů se zvednutým nákladem. Kromě toho se vývoj rypadla zaměřil na uživatelskou přívětivost a efektivitu. Díky výkonné pojezdové hydraulice a vysokému základnímu pracovnímu výkonu lze EW100 použít i k plnění úkolů, které by jinak vyžadovaly 14tunové rypadlo.

Nový Dual View Dumper DV45

Na trhu se již osvědčila inovativní koncepce dumperu Dual View, kdy lze ovládací panel otočit o 180 stupňů. Obsluha se může v závislosti na požadavcích dívat ve směru provozu nebo jízdy a má nerušený výhled za každé situace. Wacker Neuson poprvé představil nový dumper DV45 Dual View na veletrhu Bauma. Má hned několik inovativních funkcí, například elektrohydraulicky otočnou kabinu lze nyní stisknutím tlačítka na joysticku otočit o 180 stupňů vpřed a vzad a o 90 stupňů do strany. Režim „Multi View“ umožňuje DV45 řídit také s kabinou otočenou na stranu. Po vysypání se korba vrátí do výchozí polohy stisknutím tlačítka. Mezi další bezpečnostní prvky patří funkce hill-hold, sledování náklonu a sledování bezpečnostních pásů s volitelným uvolněním startu.

Nová generace dumperů Dual View

S novou generací dumperů Dual View DV60, DV90 a DV100 – s užitečnou hmotností 6, 9 a 10 tun – budou k dispozici mimo jiné další bezpečnostní prvky, třeba sledování bezpečnostních pásů s uvolněním startu. To zvyšuje bezpečnost na pracovišti, protože obsluha musí sedět a mít zapnutý bezpečnostní pás, aby mohla stroj nastartovat. Funkce hill-hold zabraňuje couvání na svazích, jakmile obsluha sejme nohu z plynového pedálu, automaticky aktivuje parkovací brzdu. Varianta Power pro DV60 a DV90 také dává novým dumperům dodatečný výkon díky motoru o výkonu 100 kW.