Komatsu potřebu bagr

Když je tichá domácnost žádoucí

Výskající děti, hlučné domácí spotřebiče, hlasitá hudba, psí štěkot… Bere vám každodenní domácí ruch dobré spaní nebo klid na práci? Dopřejte si zase chvilku klidu a zkroťte nadměrný hluk! Jak na to? „Do klidových místností určených k práci nebo odpočinku, jako je ložnice, pracovna nebo dětský pokoj, bychom měli vybírat dveře v tzv. hlukovém standardu. Nejsou to přitom vyloženě zvukově izolační dveře, ale jedná se o dveřní komplet s kvalitními akustickými vlastnostmi, který dokáže tlumit hluk z ostatních místností dokonce ještě více, než jak to vyžaduje norma,“ popisuje Pavel Hajný, manažer divize interiérových dveří značky VEKRA.

Jak toho dveře dosáhnou? Stačí vybrat vhodné dveřní křídlo a pohlídat si také instalaci jeho zárubně! Dveře by proto v těchto částech domu měly být v plném provedení bez prosklení, které by jejich schopnost tlumit hluk zhoršilo. Důležitá je také dveřní výplň. Oproti té voštinové, kterou tvoří v podstatě jen tvrzený papír, je z pohledu akustiky vhodnější dutinková nebo plná dřevotříska. „Schopnost dveří tlumit hluk ovlivňuje i způsob jejich osazení. Při osazení zárubně vzniká mezi ní a stěnou mezera, která by měla být vyplněna montážní pěnou po celém obvodu, a nikoliv jen na pár bodech, jak se to běžně dělá. Díky kombinaci vhodných materiálů a správné montáže tak naše dveře dosahují už ve svém standardu útlumu 28 dB,“ říká Pavel Hajný z VEKRY: Běžně dostupné dveře mají přitom ve svém základu zvukový útlum asi jen 21 až 24 dB. Nenechte si tedy kazit chvilku klidu a vsaďte na interiérové dveře se správně usazenou zárubní!

VEKRA

VEKRA je největší značkou v České republice s téměř 100% známostí značky na českém trhu v segmentu oken, vchodových dveří a souvisejících doplňků. Značka zaměřená na vysokou kvalitu a odpovědnost při výrobě svých produktů ze dřeva, plastu, hliníku i dřevohliníku, interiérových dveří a stínící techniky. Vždy jedinečná řešení pro konkrétní zakázku, kvalitní materiály, špičkové zpracování, důraz na dodržení technologických postupů. Svým zákazníkům nabízí komplexní služby od úvodního poradenství a profesionálního řešení konstrukce, přes výrobu, až po odbornou instalaci všech prvků a následný potřebný servis – to vše je dnes značka VEKRA. Na českém trhu funguje od počátku devadesátých let. Více na www.vekra.cz.