husqvarna

Unikátní tržiště umožňuje výhodný nákup stavebnin a dalšího vybavení online

Text: STAVEBNISERVER®, merXu, vizualizace: merXu

Snižování nákladů je dnes ještě aktuálnější téma než v uplynulých letech. Přestože české stavebnictví očekávalo v loňském roce stále mírný růst, již nyní je zřejmé, že stavebnictví bude výrazně ovlivňovat jak rostoucí ceny energií, tak vysoké ceny stavebních materiálů. Další komplikace pak přináší zvyšování úrokových sazeb, což prodraží financování projektů. Některé menší firmy se vlivem těchto faktorů mohou dostat do problémů a své projekty tak budou nuceny odložit nebo dokonce prodat. Pro mnoho z nich však může představovat řešení a cestu k nově nabyté konkurenceschopnosti jedinečná platforma pro nákup a prodej napříč průmyslovými kategoriemi i celou Evropou.

Po pandemii to chvíli vypadalo na investiční optimismus. Ještě citelněji nás však zasáhne bezprecedentní inflace a válka na Ukrajině. Po stavebních materiálech nyní prudce zdražují i energie, což neodvratně dopadne na koncové zákazníky. Stojíme před mnoha velkými výzvami, které mohou v kombinaci vytvářet hodně náročné podnikatelské prostředí. Právě proto bychom se ale měli soustředit na to, co můžeme ovlivnit.

Uplynulé roky zamíchaly kartami. Úspěšně funguje ten, kdo dokáže optimalizovat své podnikání a pružně reagovat na nové podmínky. Nová situace nás všechny nutí hledat nové cesty. Pandemie covid-19 přispěla k posunu práce do digitální sféry. Za pomoci různých softwarů a cloudových řešení se začalo více pracovat na dálku z domova a většina obchodních transakcí probíhala online. Ve firmách to sice nastartovalo změnu myšlení, ale potenciál digitalizace je mnohem větší.

Online prostředí bourá hranice

Na aktuální situaci reaguje merXu. Mezinárodní online trh pro podnikatele, který se za pouhý rok fungování stal vyhledávaným místem pro obchodování firem. MerXu vzniklo právě v reakci na trendy a potřeby trhu. Výrobcům, distributorům a velkoobchodníkům nabízí možnost začít okamžitě obchodovat v mezinárodním měřítku. Aktuálně zde obchodují desítky tisíc firem nabízející miliony produktů pro podnikání. Vzrůstající popularita merXu jakožto virtuálního prostoru pro profesionály si postupně vyžádala také zařazení služeb pro firmy. Tím všem firmám i živnostníkům otevírá možnosti začít prakticky okamžitě obchodovat online bez nutnosti investic do vlastního e-shopu i získat nové zákazníky a zjednodušit každodenní práci obchodníků.

Online tržiště merXu je navržené výhradně pro společnosti, a to jak malé a střední podniky, tak i velké subjekty. V současnosti umožňuje obchodování se zbožím z kategorií, jako jsou chemie, stavebnictví, elektrotechnika, instalace, průmyslové výrobky, zdraví a bezpečnost při práci či nástroje a vybavení pro profesionály. Proto je merXu zaměřeno primárně na výrobce, velkoobchodníky a distributory zboží v těchto kategoriích, ale i obecné dodavatele a subdodavatele ve stavebnictví, developery, instalační společnosti a další. Více než polovina transakcí je přeshraničních, čemuž pomáhá podpora ze strany merXu a také doprava zdarma pro všechny objednávky uskutečněné na tomto online tržišti pro firmy.

Snadněji už to nejde

Nabízet své služby a prodávat zboží přes merXu je velice snadné. Platforma zároveň zajišťuje automatický překlad produktů do všech jazyků. Prodejci mohou na merXu přidávat katalogy produktů, což umožňuje jejich snadné vyhledávání nejen podle jména, ale také podle EAN či konkrétních parametrů. Výrobky je možné nakoupit ve velkoobchodním i maloobchodním množství a také přes hromadné transakce nebo prostřednictvím poptávky, což ocení zvláště společnosti ze stavebního průmyslu, které potřebují nakupovat výrobky z různých kategorií současně a ve velkém množství. MerXu podporuje budování dlouhodobých vztahů mezi uživateli, tedy mezi prodávajícími a jejich zákazníky. Přes merXu je možné dokonce dojednávat cenu, podmínky transakce nebo důležité detaily zakázky. Veškerá komunikace se automaticky překládá do jazyků komunikujících stran, což pomáhá prolomit i případnou jazykovou bariéru.

Levně, rychle, kvalitně a bezpečně

Materiál zde nakoupíte za polskou cenu a v německé kvalitě. Nákup na merXu řeší výpadky na lokálním trhu i snadnou expanzi do zahraničí. Kdo na tržišti merXu nenajde konkrétní zboží, může zadat poptávku a obratem tak získá nabídku od několika dodavatelů. Obchodování na merXu je bezpečné, protože všichni prodejci jsou ověření. Firmy tak mohou navazovat nové dodavatelské řetězce a posouvat svůj byznys dál a růst i v nejisté době zdražování. Umění nakupovat materiál za lepší cenu, se projeví na konkurenceschopnosti firem. Lékem na rostoucí ceny vstupů tak může být právě merXu. Pro stavebniny a vybavení se teď už nejezdí do kamenných prodejen, ale nakupuje se online přímo od výrobců a prodejců po celé Evropě.

Po expanzi do Německa se z merXu stala skutečně silná mezinárodní platforma s dosahem zahrnujícím velkou část Evropy. Tržiště je dostupné na webových stránkách www.merxu.com a jeho použití je v současné době zcela zdarma jak pro registraci, tak provádění transakcí.

Mezi další bonusy, kterými merXu pomáhá firmám v konkurenceschopnosti, patří doprava zdarma u každé transakce včetně těch zahraničních.

Doprava zdarma https://lp.merxu.com/cs/free-delivery