Komatsu potřebu bagr

Vše pro stavební stroje pod jednou střechou. To je Hydraulikservis I

Text: Jan Rybář, foto: Hydraulikservis I, s. r. o.

Společnost Hydraulikservis I (dále jen HS1) se na trhu prosazuje díky svému více než 20letému know-how v oblasti oprav a servisu stavebních strojů, přičemž jejich záběr je široký. Opravit tu zvládnou nejmenší minirýpadlo stejně jako 50tunový demoliční bagr. Vedle oprav tu provádějí také komplexní repase strojů a příslušenství; náhradní a údržbové díly, oleje, maziva a veškeré příslušenství si zákazníci objednají v přehledném e-shopu.

Vše pod jednou střechou

Jednou z výhod společnosti HS1 je její komplexnost. Když se podíváme na škálu poskytovaných servisních činností, narazíme tu snad na vše, s čím se majitel stavebního stroje může potýkat. Základem je polní (výjezdový servis) s působností po celé České republice. K dispozici je 9 plně vybavených servisních automobilů a dodávek. Aby se maximálně zkrátily dojezdové časy, je tento servis zajišťován z několika výjezdových míst (Most, Beroun, Olomouc, Ostrava). Logistika tu má stejně propracovaný dispečink jako leckteré mnohem větší firmy.

Druhým pilířem je dílenský servis a v neposlední řadě spočívá činnost firmy v prodeji náhradních dílů, prodeji nových i bazarových strojů a poradenství. Kromě starších strojů tu umí poskytnout péči i těm nejmladším „ročníkům“. Disponují tu nejmodernějšími diagnostickými nástroji, které načtou software i novějších strojů. Běžně tu pracují s technikou všech velkých známých značek, jako je Volvo, Caterpillar, Komatsu nebo Liebherr. Softwarové nástroje by nebyly zdaleka kompletní bez odpovídajícího technického zázemí a hlavně kvalifikovaných mechaniků, kteří technice rozumí a dokážou najít pro zákazníka nejvhodnější cenové řešení. V tomto smyslu staví HS1 na zkušeném týmu servisních mechaniků, kteří se v oboru stavebních strojů pohybují dlouhodobě.

Opravy příslušenství a hydrauliky

Ve firmě HS1 tedy umí jak běžnou údržbu (výměna a dodání filtrů, provozních náplní a dalšího spotřebního materiálu), tak rozsáhlé opravy motorů, převodovek nebo renovace strojů. Zrenovovat tu dovedou také širokou škálu příslušenství, od lopat, lžic až po drapáky, vidle nebo hydraulická kladiva. V případě potřeby je možné ke stroji vyslat také vysokokapacitní filtrační jednotku (kapacita 100 l/ min), pomocí které se vyčistí olejová náplň (a to nejen stavebních strojů).

Základem dobře fungujícího a vydělávajícího stroje je hydraulický systém. Jeho dobrá kondice předurčuje výkon celé mašiny. V HS 1, jak už ostatně název firmy napovídá, si s hydraulikou dobře rozumí. Oprava, přetěsnění nebo výměna pístních tyčí - to vše tu hravě zvládnou; kromě toho umí na míru vyrobit vysokotlaké hydraulické hadice nebo opravit opotřebené otvory pro čepy a pouzdra (pomocí horizontální vyvrtávací frézy). Aby byl tento přehled kompletní, zbývá ještě zmínit například plnění klimatizací, čištění interiéru nebo zámečnické a svařovací práce. „Našim cílem je plnit očekávání našich zákazníků na sto procent, zejména co se týče rozsahu, kvality a rychlosti služeb. Dnes už v podstatě není oblast, kde bychom se nějak výrazně odlišovali od autorizovaných servisních center,“ říká o strategii HS1 jednatel firmy, Jiří Trnka a dodává: „Naše zákazníky nerozlišujeme na malé a velké. Když svou práci odvedeme dobře, je to slušný základ pro dlouhodobou spolupráci.“

Transparentní e-shop s díly

Samostatnou kapitolu si zaslouží prodej náhradních dílů – opět platí, že sortiment pokrývá všechny známé značky strojů v ČR. Co se týče náhradních dílů, provozuje společnost na svých stránkách vlastní e- -shop, kde jsou jednotlivé díly vyobrazeny, popsány a hlavně jsou uvedeny rovnou s cenovkou, takže zákazník dopředu ví, s čím má počítat. Zákazník má možnost vybírat si u některých položek mezi originálním dílem a „repasí“.

Ostatní služby

Společnost HS1 je zákazníkům plnohodnotným partnerem při provozování jejich strojových parků. Dokáže jim poradit nejen se servisem strojů, ale například i s řešením pojistných událostí včetně sepsání technických zpráv. Benefitem pro zákazníky může být také to, že po dobu provádění náročnějších servisů tu zákazníkovi zprostředkují pronájem náhradního stroje. Nejnovější službou je půjčovna strojů (dozery Cat D5H, D6N; pásová rýpadla Cat 320B, 322B, Volvo EC360, kolový nakladač 980H). Více informací o činnosti firmy Hydraulikservis I, stejně jako zmíněný e-shop s mazivy a díly, najdete na webové stránce www.hs1.cz.

Kontakt:
Hydraulikservis I, s. r. o.
Za Pilou 114
Bohuňovice
Tel.: +420 720 297 748
E-mail: servis@hs1.cz

www.hs1.cz