husqvarna

VENTRAC má všechny předpoklady výrazně zvýšit efektivitu prací v oblasti vodního hospodářství

Všichni, kdo mají na starosti údržbu vodních toků či nádrží a okolní krajiny, by měli právě teď zbystřit, neboť tento článek poskytuje příležitost seznámit se s univerzálním pracovním strojem pro čtyři roční období, který nejen pro vodohospodáře představuje investici s mimořádnou návratností.

Ventrac 4500 se od roku 1996 vyrábí v americkém Ohiu. Nejedná se o žádnou překotnou novinku, kterou je zapotřebí rok od roku inovovat. Ventrac marně hledá konkurenci už čtvrt století, a to napříč světadíly. A toto tvrzení platí jak v rovině míry reálného užitku, tak z hlediska kvality zpracování, která se odráží v nepřekonatelném výkonu i odolnosti. Pokud jste o tomto ocelovém silákovi s extrémní svahovou dostupností 30° dosud neslyšeli, máte se na co těšit. A pokud o legendární pracovní mašině neslyšíte poprvé, pak vězte, že na českém trhu nikdy nebyla dostupnější než nyní a aktuálně vám nic nebrání v tom, nechat se jejími vlastnostmi ohromit přímo v terénu, ať už u vás doma nebo na některé z poboček výhradního distributora pro tuzemský trh, kterým je společnost ITTEC s.r.o.

Celoroční správa vodních ploch, toků i jejich okolí jednoduše po americku!

Jak zmiňuje její ředitel komunální techniky Radek Suk, Ventrac je na českém a slovenském trhu k mání teprve od roku 2018 a vzhledem ke skutečnosti, že v poslední době již dochází k intenzivnímu rozšiřování servisní sítě v Česku a na Slovensku, byla by škoda nevyužít jeho obrovský potenciál i v oblastech, jako je právě vodní hospodářství. Například v USA je tento nebývale všestranný pracovní stroj absolutním základem pro celou řadu podniků již dlouhá léta. Mnozí tamější správci krajiny, parků a v neposlední řadě právě vodních toků či nádrží už by si výsledky svého působení bez Ventracu jen těžko dokázali představit. Pravidelné čištění řeky nebo třeba sečení a úklid břehů. Nic z toho ještě nebylo snadnější. Ani rychlejší. Od jara do zimy. Jednou provždy. Ventrac je totiž kompatibilní s 30 snadno vyměnitelnými nástavbami pro celoroční využití.

Podrobnosti o všech možnostech, které poskytuje každá ze tří desítek nástaveb, zjistíte na webu společnosti ITTEC nebo u příležitosti předvedení stroje naživo. Například čelní nakladač (Power Bucket) se používá k transportu rozličných materiálů od hlíny přes písek, štěrk a kameny až po stavební suť či sníh. Jedná se o jednu z nejprodávanějších nástaveb využívanou při kopání, stavbě, rovnání a přípravě povrchů i úklidu venkovních ploch. Pryč se vším, co nemá v řece a jejím okolím co dělat. Ve Ventracu to zvládnete v rekordním čase! Jeho ovládání je navíc doslova intuitivní a rychle si jej osvojí prakticky kdokoliv, a tak zaškolení operátora zabere naopak zanedbatelnou jednotku času. Ventrac je navíc konstruován tak, aby i dlouhé a náročné směny neměly vliv na kondici operátora, což v konečném důsledku znamená více odvedené práce a zároveň více chuti do práce. To je zajímavá, poměrně nevídaná rovnice, co říkáte?

Méně úsilí, více odvedené práce i neutuchající proud svěží inspirace.

Jakmile si jednou pořídíte nejprodávanější svahový nosič a malotraktor v jednom, dostaví se inspirace, co všechno lze ještě v daném přírodním objektu vylepšit. Nepotřebujete spoustu pracantů, zapomeňte na křovinořez. Ventrac je robustní, ale díky své variabilitě a precizní konstrukci samotného stroje i jednotlivých nástaveb jde maximálně do detailu. S Ventracem můžete do hustého porostu nebo prudkého svahu kolem řek. Všude tam, kam byste se s jiným svahovým nosičem či traktorem už ani nepodívali. A tam, kde by nežádoucí materiál odklízelo několik dní několik pracovníků, ať už s pomocí jiných strojů nebo manuálně, budete s Ventracem hotovi překvapivě brzy. Pokud očekáváte, že tento sen o snadném vodním hospodářství má svou cenovku příliš vysoko nebo dokonce nad vaše možnosti, opak je pravdou. Přesvědčte se sami!

www.ittec-ventrac.cz