Komatsu potřebu bagr

Společnosti KUHN-BOHEMIA a.s. a Smart spojily síly s cílem vyhovět vyvíjejícím se potřebám zákazníků

Text: STAVEBNISERVER.com, foto: KUHN-BOHEMIA. a.s.

Redakci STAVEBNISERVER nemohla uniknout skutečnost, že prvním obchodním partnerem Smart Construction v České republice a na Slovensku se stala společnost Kuhn Bohemia. Toto partnerství spojuje lokální podporu od Kuhn Bohemia a globální řešení od Komatsu. Letos v létě Smart Construction uvádí na evropský trh novinku, která znamená důležitý milník také právě pro partnery této společnosti. Více se dozvíte v tomto článku.

V Evropě jsou v současnosti partneři Smart Construction aktivní v 5 zemích. Smart Construction bude i nadále posilovat a rozšiřovat svou partnerskou síť po celé Evropě.

Kuhn Bohemia je dceřinou společností Komatsu Distributor Kuhn Group. Smart Construction je technologickým podnikem Komatsu se specializací na digitální transformaci zemních prací. V rámci výše uvedeného partnerství dodá firma Kuhn Bohemia digitální transformaci zákazníkům v České republice a na Slovensku nabídkou každodenních služeb, podporujících řešení Smart Construction, jako je pronájem vybavení, tvorba 3D dat, nastavení staveniště a poradenství na místě. Společně s Kuhn Bohemia se tým Smart Construction podrobně naučí, jak mohou místním zákazníkům pomoci zlepšit a digitálně transformovat jejich podnikání. Na základě těchto znalostí bude Smart Construction neustále vylepšovat stávající řešení a zároveň poskytovat nová tak, aby vyhovovala potřebám zákazníků.

„Kuhn Bohemia se zaměřuje na komplexní služby pro naše zákazníky. Rádi bychom nabídli řešení a služby doplňující prodej strojů, jako jsou služby 3D technologie, založené na nejlepší platformě. Věříme, že Smart Construction je jediná správná cesta a implementace Smart Construction zvýší prodej našich strojů Komatsu intelligent Machine Control (iMC). Nabídka služeb Smart Construction může dát našim zákazníkům přidanou hodnotu, která je žádaná již dnes a bude jistě nezbytná i v budoucnu. Naši zákazníci s námi mohou spolupracovat jako jednotné kontaktní místo pro správná řešení, služby a rady, což pro ně bude velmi přínosné,“ říká Daniel Sys, ředitel společnosti Kuhn Bohemia.

„Kombinace místních znalostí stavebních norem a metod od Kuhn Bohemia a globálních znalostí týmu Smart Construction tvoří neuvěřitelnou sílu změn, kterou lze následně aplikovat na jedinečné požadavky zákazníka. Smart Construction je o vytváření hodnoty pro naše zákazníky prostřednictvím digitální transformace zemních prací, a proto je nezbytné, abychom měli silnou místní přítomnost s partnerem, který má skvělé zkušenosti s podporou digitálních služeb pro staveniště. Jako Smart Construction Partner se Kuhn Bohemia stává skutečným podporovatelem podnikání zákazníků v České republice a na Slovensku,“ uvedl Richard Clement, zástupce generálního ředitele Smart Construction.

O Smart Construction

Smart Construction byl coby technologický podnik od Komatsu poprvé představen v roce 2015 s cílem zlepšit efektivitu a řešit nedostatek pracovních sil, kterému čelí japonský stavební průmysl. Nyní je Smart Construction aktivní v Japonsku, Evropě, Severní Americe a Austrálii. Smart Construction poskytuje řadu řešení, která doprovázejí projekty zemních prací od nabídkového řízení až po podávání reportů. Od budování 3D světa na základě dat z dronu až po nalezení nejlepší trasy přepravy. S těmito daty pomáhá Smart Construction sledovat a optimalizovat pohyb strojů, technologií a materiálů na staveništích. Společně se svými partnery a klienty se společnost snaží zkrátit dobu realizace projektu, zvýšit zisk a zároveň učinit staveniště bezpečnější i ekologičtější.

Smart Construction Retrofi t Kit

Novinka letošního léta představuje 3D indikační nivelační systém pro smíšený vozový park, který konvenčním rypadlům umožňuje provádět digitální stavbu mnohem snadněji než dříve. Tato sada pro modernizaci je součástí celého ekosystému Smart Construction, což znamená, že data shromážděná Retrofitem nebudou použita pouze pro pomoc operátorům na stavbě, ale zároveň budou přenesena také do dalších chytrých řešení od Smart Construction (například Smart Construction Fleet a Dashboard), kde budou všechna data analyzována. To poskytne zákazníkům užitečné poznatky, které jim dále pomohou dosáhnout bezpečného, čistého a plně optimalizovaného pracoviště.