Komatsu potřebuju bagr

Společnost Liebherr představila novou typovou řadu kompaktních nakladačů na novém modelu L 504 Compact

Zdroj: Liebherr-Werk Bischofshofen GmbH

– Kompaktní nakladač L 504 je nový model, který rozšiřuje typovou řadu
– Kompaktní nakladače L 506 a L 508 s mnoha novinkami
– Nakladače L 506 a L 508: volitelně se dodávají ve verzi Speeder a s kinematikou výložníku High Lift
– Nová konstrukce kabiny s velkými prosklenými plochami umožňujícími optimální výhled

Od své premiéry v roce 2013 se kompaktní nakladače Liebherr osvědčily jako bezpeční a spolehliví pomocníci v nejrůznějších oborech. Nyní společnost Liebherr obnovuje své kompaktní nakladače a rozšiřuje typovou řadu o nový model L 504. K nejdůležitějším novinkám patří nově koncipovaná kabina strojníka, která nabízí vynikající výhled díky větším proskleným plochám. Volný výhled na pracovní vybavení a kinematika výložníku optimalizovaná pro výhled zajišťují maximální bezpečnost. Poprvé lze modely L 506 a L 508 volitelně dodat v provedení „Speeder“. V této verzi dosahují maximální rychlosti 30 km/h.

Kompaktní nakladač Liebherr L 504 je nejnovější model v nabídce kolových nakladačů Liebherr.

Nová typová řada kompaktních nakladačů zahrnuje tři optimálně sladěné modely. Nový nakladač L 504 Compact rozšiřuje nabídku kolových nakladačů koncernu Liebherr směrem dolů. Nejmenší kolový nakladač Liebherr si ponechává kvality větších kolových nakladačů Liebherr a přesvědčí svým výhodným poměrem ceny a výkonu. S velkým množstvím nového vybavení potvrzuje nakladač L 506 svoji silnou pozici na trhu. Stejně jako u nakladače L 504 také u nakladače L 506 konstrukční výška nepřekračuje 2,5 m, což například usnadňuje přepravu na přívěsu. Nový nakladač L 508 Compact je větší a širší než druhé dva kompaktní nakladače Liebherr. Vyniká svým silným pohonem pojezdu a vysokou překlopnou silou.

Univerzální a výkonný: inteligentní řešení kinematiky výložníku

Nové kompaktní nakladače mají robustní kinematiku výložníku se Z-kinematikou, která umožňuje použití nejrůznějšího pracovního nářadí. Pro bezpečný a přesný provoz s paletizačními vidlemi společnost Liebherr optimalizovala paralelní vedení. To je například důležité při přepravě palet s dlažbou nebo terasovými dlaždicemi v zahradnictví a zemědělství. Pro další zvýšení mnohostrannosti nabízí společnost Liebherr u modelů L 506 a L 508 kinematiku výložníku ve volitelné variantě „High Lift“. V tomto případě se jedná o prodloužené provedení kinematiky výložníku s větším dosahem. Díky tomu mohou kompaktní nakladače nakládat také větší nákladní vozidla.

V komunálních službách jsou kolové nakladače konfrontovány s nejrůznějšími požadavky: přeprava materiálu s různými lopatami nebo s paletizačními vidlemi, zemní práce s lopatou 4 v 1, úklidové práce se zametacím strojem nebo úklid sněhu se sněhovou radlicí je několik příkladů. Pro efektivní a spolehlivé zvládnutí těchto rozmanitých úkolů nabízí společnost Liebherr k těmto třem kompaktním nakladačům plně automatický rychloupínací systém LIKUFIX. Systém LIKUFIX umožňuje obsluze stroje stisknutím tlačítka v kabině během několika sekund vyměnit mechanické a hydraulické pracovní nářadí. Tím se šetří čas a minimalizuje riziko úrazu, protože obsluha nemusí při výměně vystoupit z kabiny.

Optimální výhled: nová kabina kompaktních nakladačů Liebherr má velké prosklené plochy.

Komfortní a bezpečná: nová kabina a funkční design

Propracovaná řešení byla uplatněna také u nově koncipované kabiny, která je přístupná přes robustní nástup. Na první pohled je zřejmé, že společnost Liebherr zvětšila prosklené plochy na všech stranách. U čelního skla dokonce až po podlahu kabiny obsluhy. To umožňuje lepší výhled všemi směry, především však na pracovní nářadí a do oblasti kloubu kolového nakladače. Zadní sklo je po stranách vyklenuté a díky tomu umožňuje volný výhled dozadu. Pro zvýšení bezpečnosti při couvání nabízí nový kompaktní nakladač volitelnou couvací kameru. Nesčetné detaily, například přehledně uspořádané ovládací prvky nebo praktické odkládací plochy zvyšují komfort kabiny strojníka. S osvědčeným joystickem Liebherr může obsluha stroje bezpečně ovládat kinematiku výložníku a pracovní nářadí. To platí také pro volitelný minijoystick na ovladači, který slouží k ovládání pomocných hydraulických funkcí. Sloupek řízení může být na přání zákazníka proveden v plynule nastavitelném provedení a displej umožňuje individuální nastavení polohy na sloupku A kabiny strojníka. Tato opatření zajišťují snadné a intuitivní ovládání kompaktního nakladače, což je například důležité u pronajímání stavebních strojů.

Design nových kompaktních nakladačů Liebherr je moderní a funkční. Kryt motoru s dynamickými tvary je přehledně uspořádán a nebrání ve výhledu z kabiny. Kinematika výložníku má kónický tvar, který optimalizuje výhled na pracovní nářadí a náklad. Kompaktní konstrukce nových kompaktních nakladačů s nízkým těžištěm zajišťuje optimální rozložení hmotnosti. Z toho vyplývá bezpečná stabilita a bezpečný jízdní komfort.

Nový kompaktní nakladač Liebherr L 506 ve verzi „Speeder“ dosahuje maximální rychlosti 30 km/h.

www.liebherr.cz