Komatsu potřebu bagr

PRODEJNÍ A SERVISNÍ CENTRUM FORD TRUCKS VE STRANČICÍCH

Zdroj: F TRUCKS a.s.

Společnost F TRUCKS a.s., importér nákladních vozidel Ford Trucks do České republiky, zahájila provoz svého prodejního a servisního centra ve Strančicích v květnu letošního roku. Nachází se v prostorách areálu TIR Centra na Exitu 15, dálnice D1 směrem ve směru na Velké Popovice.

Funguje jako hlavní autorizovaný servis značky Ford Trucks, dále jako centrum pro distribuci nových vozidel směrem k zákazníkům, provádí se zde úpravy dle požadavků zákazníků, jako např. instalace hydraulických pohonů, montáže dalších příslušenství atd. Díky své strategické poloze na dálnici D1 je také významným servisním centrem pro nákladní vozidla a přípojná vozidla ostatních značek. „Areál TIR Centra dále nabízí dopravcům další služby v podobě nákupu a prodeje ojetých vozidel, mytí vozidel a také krátkodobé i dlouhodobé bezpečné parkování s doplňkovými službami pro řidiče“ dodává ke komplexnosti nabídky Petr Pitliak, šéf poprodejních služeb značky Ford Trucks.

„Jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout servis vozidel s perfektní dostupností, v nových a moderních prostorách a s kvalifi kovanými a motivovanými zaměstnanci“, říká o nových serviciích prostorech značky Ford Trucks Miloš Pavlíček, předseda představenstva společnosti F TRUCKS.

„Centrála společnosti je pak situována v Průhonicích“,
dodává k novým prostorám společnosti F TRUCKS a.s.
v okolí Prahy Miloš Pavlíček.
Ford Trucks v České republice

Na českém trhu působí značka Ford Trucks od roku 2018. Pro české zákazníky byl důležitý rozjezd prodejů tahače Ford F-MAX, oceněný titulem Mezinárodní tahač roku 2019. V loňském roce byly prodeje vozidel Ford Trucks významně ovlivněny pandemií Covid-19 a jejím vlivem do české ekonomiky. V letošním roce však začaly prodeje strmě narůstat. „Podařilo se nám nastavit takovou obchodní politiku, která zaujala naše zákazníky, a to se promítlo do nárůstu prodejů. Výrobní závod Ford Trucks v Turecku naštěstí nepostihly tak dlouhé výpadky v komponentech, jako tomu bylo letos u jiných značek“, komentuje úspěšný rok 2021 Štefan Krajči, obchodní ředitel, zároveň pověřený vedením společnosti F TRUCKS a.s. „Letos bychom se tak měli pohybovat pod 2% tržního podílu a v příštím roce plánujeme navýšení o minimálně jedno procento“, dodává Štefan Krajči, který pro značku Ford Trucks pracuje od ledna 2021.

F TRUCKS a.s.součástí AUTO IN GROUP

Společnost F TRUCKS a.s. je součástí skupiny AUTO IN, která zaměstnává více než 400 osob a její obrat činí více než 3 mld. Kč. Zabývá se především prodejem, servisem a veškerými službami v oblasti nových a ojetých vozidel značek Ford, Hyundai, Volvo a Škoda, a to ve 30 pobočkách po celé ČR. Se značkou Ford patří mezi největší prodejce osobních a užitkových vozů. „Těžká nákladní vozidla Ford Trucks jsou pro nás logickým rozšířením našich obchodních aktivit, které realizujeme se značkou Ford“, uvádí k propojení osobních, užitkových a nákladních automobilů majitel skupiny Miloš Pavlíček.

Expanze značky Ford Trucks do Evropy

Ford Trucks pokračuje ve své globální expanzi a expanzi na evropský trh. Nejnovějším trhem, kde začal Ford Trucks působit, je Německo, největší trh těžkých užitkových vozidel v Evropě. Značka Ford Trucks tam vstoupila po aktivaci distributorů v Portugalsku, Španělsku, Itálii, Belgii a Lucembursku a pokračuje ve svém úspěšném růstu na celém kontinentu. Pokrytí více evropských trhů výrazně přispěje ke globální expanzi Ford Trucks: „Vidíme velké příležitosti pro Ford Trucks v celé Evropě. Naším cílem je vytvářet hodnotu pro nové zákazníky zde s našimi modely, které nabízejí nejefektivnější dopravní řešení. Budeme pokračovat v expanzi v Evropě, která má důležitý potenciál pro naši růstovou strategii. Plánujeme zvýšit počet zemí, kde působíme, na 55 za tři roky pokrytím celé Evropy“, uvádí k nejbližším plánům zástupce generálního ředitele Ford Otosan Dave Johnston.

Ford Trucks dělá v segmentu těžkých nákladních vozidel také kroky směrem k udržitelné budoucnosti. V souladu s tímto úsilím se společnost Ford Trucks stala jedním ze sedmi předních výrobců těžkých nákladních vozidel, kteří podepsali společné prohlášení Společného prohlášení Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA) o přechodu na silniční nákladní dopravu s nulovými emisemi. Podpisem tohoto společného prohlášení deklaruje Ford Trucks závazek dosáhnout nulových emisí při výrobě těžkých užitkových vozidel do roku 2040.