husqvarna

Doosan přidává nové funkce a volitelné příslušenství pro velká pásová rypadla

U velkých pásových rypadel Doosan v hmotnostní třídě od 31,5 do 53 tun je nyní k dispozici řada nových standardních a volitelných funkcí. Konkrétně jde o modely DX300LC-7, DX350LC-7, DX380LC-7, DX420LC-7, DX490LC-7 a DX530LC-7 z nové Stage V řady velkých rypadel.

Zvýšené pohodlí a ovladatelnost

Hlavní změny se týkají kabiny. Nová kabina těchto modelů kromě toho, že vyniká prostorností a ergonomií, posouvá pohodlí obsluhy a snadnost ovládání na ještě vyšší úroveň. Vylepšená kabina je vybavena novým vysoce kvalitním sedadlem a standardně nabízí více funkcí než jiné stroje na trhu, což zajišťuje vynikající ovladatelnost a vysokou přesnost při veškerých aplikacích.

Mezi standardní funkce patří:

  •     Bezklíčové startování (Doosan Smart Key) a dálkové uzamykání dveří
  • Systém paralelních stěračů pokrývající větší plochu okna
  • Funkce ID/hesla obsluhy (nastavení oprávnění obsluhy k úpravě parametrů)
  • Funkce vzdálené diagnostiky
  • Nové vyhřívání a chlazení sedadla (chlazení je volitelné)
  • Zvuk DAB + systém volání handsfree
  • 11 LED pracovních světel jako standard + další 2 volitelné
  • AVM – výhled do všech stran pomocí 360° kamer (ultrazvukové senzory jsou volitelné)

Nově navržené sedadlo obsluhy je standardně vybaveno kontrolou bezpečnostních pásů a volitelně je nabízena funkce ventilace. Základní i volitelná sedadla mají stejný design. Standardní sedadlo má 2stupňové ovládání vyhřívání jako dříve, zatímco sedadla s volitelným systémem ventilace mají 3stupňové ovládání vyhřívání. Díky funkci vyhřívání tohoto prémiového sedadla – a dokonce i volitelného chlazení – a vylepšené ventilaci vzduchu v kabině si může obsluha užívat práci bez ohledu na venkovní počasí.

Široká 8palcová obrazovka Doosan Smart Touch umožňuje snadné procházení různými možnostmi, které jsou u rypadel k dispozici, a poskytuje široký výběr pracovních a výkonových režimů vyhovujících právě prováděné aplikaci.

Doosan Smart Key umožňuje obsluze uzamknout a odemknout dveře na dálku a nastartovat i zastavit motor. Pomocí jediného tlačítka na chytrém klíči Smart Key může obsluha také rozsvítit všechna LED světla stroje, přičemž standardně je jich jedenáct a dvě další jsou volitelná. 

Systém 360° kamer pro výhled do všech stran, který se nabízí jako standard, maximalizuje bezpečnost na pracovišti tím, že obsluze poskytuje úplný výhled na okolí stroje. Kamery standardně poskytují plnou viditelnost kolem rypadla a umožňují obsluze pozorovat oblast v okolí stroje shora. Pole kamer zahrnuje přední kameru, dvě postranní kamery a zadní kameru. Displej kamery je oddělen od měřicího panelu.

U všech rypadel také došlo ke změně hlavního regulačního ventilu (MCV) na Doosan Mottrol MCV beze změny výkonu.

Po přidání modelu DX420LC-7 nyní všechny nejnovější verze těchto velkých rypadel Doosan obsahují inovativní technologii D-ECOPOWER, která obsluze umožňuje vyšší produktivitu a nižší spotřebu paliva, stejně jako plynulejší ovládání.

Technologie Doosan D-ECOPOWER

Technologie D-ECOPOWER je zaměřena na úlohu hydraulického systému a prokazuje trvalou snahu společnosti Doosan dosáhnout ideálního řešení u všech procesů a komponentů používaných v nové generaci produktů společnosti k dosažení bezprecedentní úrovně energetické účinnosti paliva.

D-ECOPOWER využívá elektronické tlakem řízené čerpadlo v hydraulickém systému s uzavřeným středem pro dosažení zvýšení produktivity až o 26 % a zlepšení spotřeby paliva až o 12 %, v závislosti na zvoleném režimu. MCV s uzavřeným středem minimalizuje tlakové ztráty, zatímco elektrické tlakem řízené čerpadlo účinněji řídí a optimalizuje výkon motoru.

Systém D-ECOPOWER používá devět senzorů k detekci množství hydraulického oleje potřebného k provedení konkrétního úkolu a přesně měří požadované množství oleje, namísto nepřetržitého vhánění fixního množství oleje do systému, čímž se zvyšuje účinnost.  Software je využíván k elektronické reprodukci všech výhod hydraulického systému s otevřeným středem s velmi malými ztrátami energie. Hydraulický systém a výkon motoru jsou plně optimalizovány a synchronizovány, což dále snižuje ztráty v systému.

Vylepšená zpětná vazba obsluze prostřednictvím joysticku ve výsledku zajišťuje lepší ovládání stroje a menší únavu obsluhy. Zrychlení a zpomalení funkcí pracovní skupiny rypadla je plynulejší, což obsluze umožňuje provádět opakované otáčivé a výkopové pohyby s menším počtem trhavých pohybů.

Bezdrátový systém pro sledování vozového parku DoosanCONNECT

Na všech velkých rypadlech společnosti Doosan je už z výroby nainstalován její technicky vyspělý bezdrátový systém pro sledování vozového parku DoosanCONNECT. Systém DoosanCONNECT nabízí webové řešení pro správu vozového parku, které je velmi užitečné pro sledování výkonu, zabezpečení strojů a podporu preventivní údržby.

Jako přední značka v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT) společnost Doosan zákazníkům nabízí celoživotní bezplatnou mobilní službu u všech velkých rypadel. To znamená, že zákazníci mohou využívat službu DoosanCONNECT bez jakéhokoli omezení, pokud tuto službu používají v rámci mobilní sítě. Satelitní služba je nabízena zdarma po dobu 3 let.

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. na www.garnea-stavebni.cz.