Cime 3 kvartal 2024

Český výrobce světlíků Lam-Plast se zaměřuje na zahraniční trhy

Firma Lam-Plast vznikla v roce 1991. Přes výrobu kontejnerů a skluzavek se její produkce ustálila na výrobě světlíků sloužících pro prosvětlení prostorů přírodním světlem přes střechu. Společnost Lam-Plast sídlí ve Střížovicích u Kroměříže, v současné době má 40 zaměstnanců na stálý pracovní poměr. Lam-Plast se zaměřuje především na zahraniční trhy, kde již řadu let s úspěchem nabízí své výrobky. Ročně firma prodá za hranice České republiky více jak 20 tisíc kusů střešních světlíků a tím se řadí mezi největší evropské výrobce v daném oboru. Expedici své produkce zabezpečuje vlastní kamionovou dopravou, což doplňuje kompletní servis prodeje vedoucí k maximální spokojenosti zákazníků.

 22gpzdjesvlcetq9utw8.jpg


d69lisqr2gha2k403mz4.jpg

Světlíky z produkce společnosti Lam-Plast se používají především k přímému osvětlení a odvětrávání průmyslových hal, občanských a bytových staveb přírodním světlem. Jsou vhodné pro všechny typy plochých střech, popřípadě střech s mírným spádem. Lam-Plast nabízí bodové střešní světlíky v mnoha variantách. Zákazníci si mohou vybrat z široké rozměrové řady, která má více jak 300 typů. Světlíky se od sebe rozdělují podle tvaru a využití v závislosti na tepelné náročnosti budov. „Máme světlíky prosvětlovací, větrací a takzvané výlezy na střechu, všechny tyto funkce lze vzájemně kombinovat“ informoval jednatel společnosti Ivo Kubík.

 

Pevný bodový světlík slouží pro prosvětlení místnosti. Denní větrání má stejnou funkci a ještě zajišťuje odvětrávání místností a prostorů. Výlez na střechu zajišťuje prosvětlení a v případě potřeby lze kopuli odklopit a vstoupit na střechu. Náročnějším zákazníkům můžeme nabídnout světlíky plně automatické například s napojením na inteligentní ovládání domu. „Naše produkty jsou pravidelně testovány v odborných laboratořích a certifikovány oprávněnými certifikačními autoritami,“ uvedl jednatel úspěšné firmy Ivo Kubík.

 vuhm4bdyo2stx57rcc5v.jpg

„Trvale se snažíme nabízet vysokou kvalitu nejen u výrobků, ale i poskytovaných služeb. Naše bodové střešní světlíky, ale i laminátové a plastové výrobky pro široké určení vyrábíme s co největší přesností a precizností. Kvalitu naší práce dokládají desetitisíce ročně vyrobených produktů a spokojení zákazníci,“ doplnil Kubík.

buj8wq673lrg5155hf6d.jpg