husqvarna

Stavební veletrh Brno ocenil systémy větrání a střech i kamna

Brno 26. února (ČTK) - Zlatou medaili na Stavebním veletrhu v Brně dostaly systém řízeného větrání pro rodinné domy, hybridní kamna a tepelněizolační systém pro střechy. Exponáty ocenila odborná komise pod vedením prvního místopředsedy České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) Aloise Materny. O cenu se letos ucházelo osm výrobků. Materna dnes medaile předal výrobcům.

Systém řízeného větrání pro rodinné domy s kompaktní rekuperační jednotkou představila na veletrhu firma Schiedel. Do budovy se systém umisťuje už ve fázi hrubé stavby a získal i certifikát od institutu v německém Darmstadtu pro pasivní domy, tedy budovy s velmi nízkou spotřebou energie.

Hybridní kamna dánského výrobce Aduro do soutěže přihlásil vystavovatel Hede kamna. "Umožňují spalování pelet i palivového dřeva. Výrobek splňuje vysokou estetickou úroveň a je vybaven automatickým ovládáním spalování peletek se vzdáleným přístupem," uvedl Materna.

Třetí medailí komise ocenila tepelněizolační systém střechy Tondach iRoof, který vyrábí Wienerberger. "Jde o moderní a vysoce efektivní řešení tepelně izolačního systému střech," podotkl Materna. Systém podle něj umožňuje snadnou montáž a použité materiály jsou zdravotně nezávadné a plně recyklovatelné.

Čtyřdenní Stavební veletrh, veletrh Stavby a dřevo a nábytkářský veletrh Mobitex začaly na brněnském výstavišti dnes ráno a potrvají do sobotního odpoledne. V pavilonech V, F a A2 najdou návštěvníci stánky 325 vystavujících firem.