Komatsu potřebu bagr

První etapa je pronajata: tři významné firmy se stěhují do logistického parku GLP v Ostravě-Hrušově

Společnost GLP, investor a developer logistických skladů a distribučních parků, pronajala všechny prostory první etapy nově budovaného GLP Parku Ostrava Hrušov. Mezi první nájemce patří společnosti Prosperplast, Logflex a Hyundai Steel Czech. Do prostor by se měly nastěhovat v průběhu jara. Nákladně revitalizovaná lokalita bývalé chemičky tak ožívá a postupně nabídne více než stovku kvalifikovaných pracovních míst.

OSTRAVA, 5. dubna 2022 – Zakládací sloup moderního logistického centra GLP Park Ostrava Hrušov byl vztyčen na místě bývalé chemičky začátkem října loňského roku. Již o několik měsíců později se do první etapy moderního logistického centra začínají stěhovat nájemci.

Jako první se do areálu již nastěhovala společnost Prosperplast, přední evropský výrobce plastových výrobků pro dům a zahradu. Firma si vybrala lokalitu Hrušova pro vybudování distribučního centra, které obslouží Českou republiku a Slovensko.

Další dvě firmy, společnost Logflex, která poskytuje skladovací a přepravní služby, a Hyundai Steel Czech, jež vyrábí ocelové svitky a plechy – by se měly nastěhovat letos na jaře. Dohromady tyto tři firmy vytvoří celkem 105 nových pracovních míst a poskytnou tak ekonomický impuls pro celý region.


GLP Park Ostrava Hrušov nabídne 92 000 m² prostor vhodných pro logistiku a lehkou průmyslovou výrobu.

Celý areál bude dokončen v příštím roce

První fáze výstavby o celkové rozloze 17 500 m2 je již plně pronajata. Po dokončení druhé etapy v příštím roce bude celý areál poskytovat 92 000 m2 kvalitních prostor vhodných pro logistiku a lehkou průmyslovou výrobu.

Výstavba se realizuje v nejvyšších stavebních standardech (třída A+) se světlou výškou budovy od 12,5 m do 17,4 m. V závislosti na požadavcích zákazníků vyšší stropy umožňují instalaci automatických regálových systémů.

„Zájem o pronájem je značný díky dobře dostupné lokalitě a vysokým standardům výstavby. Celý komplex bude splňovat přísné požadavky na ochranu životního prostředí. Vybaven bude moderními energeticky úspornými technologiemi, jež zajistí bezpečnost provozu a nižší provozní náklady,“ říká Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Dopravní dostupnost a kvalitu výstavby si pochvaluje i René Delmar, prokurista společnosti Prosperplast: „Lokalitu jsme si vybrali kvůli strategické poloze a výbornému napojení na dálniční síť. Budova je velmi moderní a konstruována tak, aby nám umožnila flexibilně růst. Nájemní smlouvu máme uzavřenou na deset let a počítáme s další expanzí.“

Namísto chemičky vzniká moderní logistické centrum

Logistický areál se nachází v Ostravě-Hrušově v těsné blízkosti dálnice D1, která spojuje Prahu a Brno s Polskem. Nedaleko se nachází Terminál Ostrava, který je důležitou spojnicí s Ostravou-Šenovem a zajišťuje přístup k mezinárodní železniční síti.

Projekt vzniká na revitalizovaném pozemku bývalých hrušovských chemických závodů, které za sebou zanechaly znečištěnou půdu. Před zahájením výstavby proto společnost GLP provedla nákladné revitalizační a dekontaminační práce, které starou ekologickou zátěž odstranily.

Výstavbu areálu vítá i město Ostrava, protože přiláká do regionu firmy a vytvoří nové pracovní příležitosti. „Společnost GLP a její investice jsou pro region opravdu přínosem. Věříme, že víceúčelově budovaný logistický a výrobní komplex vytvoří nová pracovní místa a přispěje tak k modernizaci městského obvodu i regionu. Areál je navíc snadno dostupný, a to i městskou hromadnou dopravou. Ostravské hlavní nádraží se nachází zhruba dva kilometry od areálu,“ uzavírá Richard Vereš, starosta městského obvodu Slezská Ostrava.

Technické specifikace GLP Park Ostrava Hrušov

Celková plocha                 92 000 m²

Kanceláře                           od 160 m²

Nosnost podlahy             6 t/m2

Čistá výška                         až 17,4 m

Parkovacích míst             835

Elektrické Drive-in          1 na 5000 m2

Počet doků                        1 na 850 m2

Certifikace                         BREEM very good

Dostupnost                        Q1 2022

O společnosti GLP (www.glp.com)

Společnost GLP je předním globálním investičním fondem a komerčním developerem, který působí v oblasti logistiky, výstavby nemovitostí a infrastruktury, financí a souvisejících technologií. Kombinované investiční a provozní zkušenosti společnosti umožňují vytvářet hodnotu pro zákazníky a investory. Firma působí v Brazílii, Číně, Evropě, Indii, Japonsku, USA a Vietnamu. Globálně spravuje aktiva v hodnotě 100 miliard USD. Více informací naleznete na www.glp.com/global.

Logistické projekty společností GLP provozované v Evropě zahrnují více než 4 miliony metrů čtverečních. 98 % této plochy je pronajato zákazníkům z řad nejúspěšnějších globálních firem, jakými jsou například Amazon, DHL a XPO Logistics. Společnost GLP Europe navíc disponuje prvotřídním portfoliem pozemků, které umožňuje výstavbu dalších 4 milionů metrů čtverečních. Více informací o našich evropských aktivitách naleznete na http://www.glp.com/eu .