Cime 2 kvartál 2024

První dvě haly nového parku v Myslince u Plzně postaví P3 spekulativně

(Praha, 3. srpna 2022) Developer a správce průmyslových budov P3 Logistic Parks zahájil spekulativní výstavbu dvou nových hal v parku P3 Plzeň Myslinka. První dvě z pěti plánovaných budov zaujmou plochu zhruba čtvrtiny z celkové rozlohy parku. Výstavba bude odpovídat přísným udržitelným standardům. Na své si zde přijdou zejména nájemci z oblasti logistiky, lehké výroby či retailu.

Haly A a B se budou rozléhat na ploše téměř 17 000 m2 z celkových 64 tisíc m2. Současně se zástavbou vznikne také areálová komunikace, která bude volně navazovat na okolní průmyslovou zónu. P3 Plzeň Myslinka je atraktivní lokalitou nejen díky krátkému dojezdu do Německa a krajského města Plzeň po nedaleké dálnici D5, těžit může i z blízkosti železničního terminálu pro kontejnerovou přepravu.

„Již jsme začali s terénními úpravami a tvorbou základní infrastruktury. Haly poslouží primárně pro logistiku, lehkou výrobu nebo také retail. Rozhodli jsme se pro spekulativní výstavbu, protože chceme reagovat na momentální nedostatek skladových prostor a takto je můžeme doručit v kratším čase, a hlavně v jasném termínu. První nájemci se do nových hal budou moci přesunout na přelomu března a dubna 2023, a přestože je léto v plném proudu, evidujeme již několik zajímavých zájemců,“ říká Aleš Zacha, šéf developmentu společnosti P3 v ČR.

Haly budou cílit na vysoký standard certifikace budov BREEAM Excellent. Veškeré vnější osvětlení budov zajistí LED osvětlení, která minimalizují světelný smog. Střecha hal je navržena s ohledem na možnost instalace solárních panelů a je na nájemci, zdali této varianty využije. Budovy budou postaveny z ekologických stavebních materiálů, které v dlouhodobém časovém horizontu budou mít minimální dopad na okolní prostředí.

„Součástí našeho udržitelného standardu se stala také koncepce zeleně. Při budování nových parků dbáme na zachování okolní flóry a její revitalizaci. Kromě zeleně se také snažíme o šetrné nakládání s přírodními zdroji, k tomu nám slouží i retenční nádrže na dešťovou vodu,“ říká Development manažerka z P3 Tereza Nešlehová.

Další spekulativní výstavbu P3 právě dokončuje v Ostravě, kde již vyrostly první haly průmyslového parku P3 Ostrava Central.

  • KONEC -

Pro další informace se prosím obraťte na:

Natálie Sedláčková, Ogilvy

Tel. +420 736 514 279    E-mail: natalie.sedlackova@ogilvy.com

POZNÁMKA PRO EDITORY

P3 je dlouhodobý vlastník, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou přes 6,4 milionu m2 a pozemků v klíčových logistických lokalitách připravených pro okamžitou výstavbu o rozloze 1,6 milionu m2. P3 působí v 11 zemích, v Evropě staví a investuje už více než dvacet let. Společnost má sídlo v Praze a zaměstnává přes 200 lidí napříč 11 pobočkami v klíčových evropských městech, kde nabízí integrované služby pro development a správu budov.

V České republice společnost P3 vlastní a spravuje celkem 87 průmyslových nemovitostí v 16 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 1,4 milionu m2. Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace.

Více informací najdete na www.p3parks.com