husqvarna

PREFA BRNO. Specialisté na betonové konstrukce pozemních staveb. Už 30 let

Text: STAVEBNISERVER®, PREFA Brno a.s., foto: PREFA Brno a.s.

Komplexní přístup od navrhovaného konstrukčního řešení až po samotné provedení montáže umožňuje optimálním způsobem skloubit funkčnost objektu a ekonomickou stránku stavby. Právě to je důvod, proč investoři oslovují firmu PREFA Brno ke spolupráci na svých stavebních plánech. Pozemní stavitelství si prošlo na přelomu roku mírnou cenovou i zakázkovou krizí, která však před letními prázdninami skončila a situace se stabilizovala. „Největší zájem je nyní o dodávky stropních panelů Spiroll jak na rodinné domy, bytové domy i administrativní budovy průmyslových a skladových
hal. Dodáváme železobetonové prefabrikáty pro výrobní a skladové haly do celé České republiky,“ vypočítává Tomáš Koudelka, produktový manažer za skupinu Pozemní stavby.

Rychlost stavby a variabilita řešení

Od počátku se PREFA Brno věnuje betonovým stavebním dílcům a konstrukcím. Ve výrobních závodech na jižní Moravě vznikají konstrukce pro průmyslové a zemědělské haly, bytové i obchodní domy. Obrovskou výhodou betonu je variabilita řešení různých staveb. Poslední roky se PREFA Brno zaměřuje na výstavbu menších bytových domů a rodinných domů, které připravuje na klíč. Betonové prefabrikáty přispívají k rychlé výstavbě a šetří lidskou práci. Haly z železobetonových dílců mají dlouho životnost, potřebují minimální údržbu a mají velkou požární odolnost

Vlastní projekce včetně 3D model

Každý rok vkládá PREFA Brno nemalé investice do nových výrobních zařízení a logistiky skládek tak, aby byly uspokojeny náročné požadavky investorů. Veškeré statické návrhy a projekty vznikají ve vlastní projekci, která je vtažena do projektu od úvodní studie až po výrobní a montážní dokumentaci. „Naší silnou stránkou jsou 3D modely budoucích projektů, kde si investor v prostorovém 3D modelu může prohlédnout vlastní projekt,“ říká Tomáš Koudelka.

Budoucnost betonových
prefabrikátů

Úspěšná realizace čtyřiceti moderních bytů v Miroslavi vlastním jedinečným skeletovým konstrukčním systémem s vyzdívkami keramických bloků a stropy motivovala k dalšímu developerskému projektu. V obci Nemojany, vzdálené půl hodiny cesty od Brna, staví dva rodinné domy a dva dvojdomy, v Kunštátu vznikají pod její taktovkou byty ve středu centra s výhledem na barokní zámek. Tomáš Koudelka věří, že i v době pocovidové bude dostatek investorů ochotných investovat do nové výstavby. Potenciál se podle něj skrývá v rekultivaci brownfieldů, kterých je po Česku poměrně hodně.

www.prefa.cz