Cime 3 kvartal 2024

JRD položila základní kámen rezidenčního projektu Vital Kamýk

JRD Development, člen skupiny JRD Group, zahájila výstavbu projektu Vital Kamýk v Praze 12 nedaleko přírodní památky Modřanská rokle. Za generálního dodavatele stavby, která nabídne 97 bytů se zdravým vnitřním prostředím, byla vybrána společnost Skanska. Kolaudaci projektu s pravomocným stavebním povolením developer plánuje na začátku roku 2024. Aktuálně je v něm prodáno téměř 60 % bytů. Na financování projektu se podílela Unicredit Bank.

Za architektonickým konceptem projektu Vital Kamýk stojí studio Podlipný Sladký architekti, které objekt citlivě začlenilo do původní zástavby. „K symbióze s okolní výstavbou a přírodou v něm navíc přispívá zelená střecha projektu s extenzivní zelení, jež zadržuje vodu, a přečká tak i sušší období, a uliční parter doplněný stromy a okrasnými keři. Zdejší rezidenti však jistě ocení i využití moderních technologií a udržitelných materiálů, které jim zajistí zdravé bydlení a úsporu provozních nákladů. Tedy jedinou obranu proti rostoucím cenám energií, které lze podle aktuálního vývoje očekávat i v budoucnu,“ komentujePavel Krumpár, obchodní ředitel JRD.

Rezidenční projekt Vital Kamýk s dvěma samostatnými vchody (s názvy Esprit a Vitalis) nabídne 97 zdravých bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk a čtyři komerční prostory určené pro obchody a služby. K většině bytových jednotek bude náležet lodžie, balkon či terasa s výhledem do zeleně. Součástí rezidenčního areálu s řadou prvků pro aktivní život budou také myčka a servisní stanice pro cyklisty, dětské hřiště s workout prvky a volnočasová terasa Harmonie, určená k relaxaci a přátelskému setkávání např. při sousedském grilování. Pro vyznavače udržitelné dopravy zde vznikne příprava k instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily.


Na základní kámen projektu Vital Kamýk slavnostně poklepali (zleva): Tomáš Koudelka (projektový manažer, Skanska), Luděk Podlipný (architekt, PSA), Martin Svoboda (CEO, JRD D.), Martin Sladký (architekt, PSA), Jan Řežáb (majitel, JRD D.), Vladimír Bešta (obchodně výrobní ředitel, Skanska), Michal Bobošík (senior vedoucí projektů, JRD D.), Radim Kříž (vedoucí projektů, JRD D.) a Leoš Jindra (investor).

JRD Development je členem České rady pro šetrné budovy, Centra pasivního domu, Asociace developerů a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Její majitel Jan Řežáb je členem vědecké rady Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze. JRD Development se navíc věnuje šíření osvěty o významu zdravého bydlení. V minulém roce proto spustila Výzvu za zdravé bydlení pro zájemce z řad firem i jednotlivců, kteří rovněž vnímají důležitost výstavby zdravých domovů. Cílem této iniciativy je zvýšit mezi laickou i odbornou veřejností informovanost o významu zdravého mikroklimatu v interiérech a motivovat k rychlejšímu rozvoji udržitelného stavebnictví.

O skupině JRD Group:

JRD Group zastřešuje skupinu firem pod značkou JRD (JRD Development, JRD
Land, JRD Energo, JRD Invest a JRD Plazma, pod kterou spadá společnost Millenium Technologies). Všechny jejich aktivity staví na jednotné filozofii, že cesta k udržitelné budoucnosti spočívá v propojení moderních technologií, čisté energie, ekologického přístupu a omezení energetické náročnosti staveb. Jednotlivé divize pokrývají široké spektrum oborů: od developmentu a nákupu či prodeje pozemků přes energetiku z obnovitelných zdrojů až po investice do výnosových nemovitostí. Z projektů moderní energetiky skupiny JRD Group stojí za zmínku
portfolio fotovoltaických elektráren o výkonu 40 MWp v České republice a Maďarsku, druhý největší větrný park v České republice s instalovanou kapacitou 26 MW nebo technologie plazmového zplyňování (environmentálně šetrné zpracování odpadů s výrobou elektrické a tepelné energie).