Komatsu potřebu bagr

Společnost NorWit posiluje v oblasti stavebních strojů. Získala zastoupení značky Sunward

Společnost NorWit, s.r.o., zabývající se  prodejem, servisem a pronájmem stavební mechanizace, podepsala smlouvu o oficiálním zastoupení značky Sunward na českém trhu. Portfolio firmy se tak rozšířilo o pásová rýpadla v hmotnostní kategorii od 1 do 36 tun, kompaktní a smykem řízené nakladače a teleskopické pásové jeřáby. Kromě prodeje nových strojů zajišťuje NorWit také komplexní servis včetně dodávek náhradních dílů a příslušenství. Na pobočkách společnosti už jsou k vidění a vyzkoušení vybraná mini a midi-rýpadla Sunward, první kusy už rovněž zamířily k zákazníkům a jsou nasazeny v provozu na stavbách. Společnost NorWit rovněž postupně zařazuje tuto techniku do vlastní půjčovny. I to může být pro potenciální zájemce cesta, jak si stroje Sunward se zajímavým poměrem cena-výkon vyzkoušet.

Značka Sunward expanduje v posledních letech po celém světě; dobře se etablovala i v zemích západní Evropy včetně Skandinávie a v sousedním Slovensku patří k nejprodávanějším značkám v segmentu malých strojů.

Jak se zrodila spolupráce

Ryze česká společnost NorWit působí na tuzemském trhu bezmála 30 let. Během té doby se vypracovala na pozici jedničky v prodeji ručně vedené hutnicí techniky (firma oficiálně zastupuje značku Bomag); úspěchy slaví i se značkami jako je Messersi (mini-dumpery), LGMG (pracovní plošiny) nebo PRAMAC (osvětlovací technika, elektrocentrály). Dosud byly klasické stavební stroje v nabídce zastoupeny pouze okrajově (mini-rýpadla Airman), a firma se proto rozhlížela po vhodném partnerovi. Značka Sunward expanduje v posledních letech po celém světě; dobře se etablovala i v zemích západní Evropy včetně Skandinávie a v sousedním Slovensku patří k nejprodávanějším značkám v segmentu malých strojů.

První jednání s výrobcem Sunward proběhla na loňském veletrhu Bauma v Mnichově, poté následovalo prověřování z obou stran, školení prodejců a techniků a dolaďování podmínek. „Jsem rád, že se nám povedlo tuto spolupráci dotáhnout do konce. Značka Sunward se dlouhodobě prosazuje i na tak náročných trzích jako je Německo nebo Velká Británie. Příslibem je pro mě také to, že na Slovensku patří Sunward co se týče množství prodaných strojů mezi úplnou špičku,“ podotýká k nové spolupráci Pavel Rakušan, jednatel společnosti NorWit.

Přehled nabízených strojů

Stavební stroje Sunward nabízejí ve všech hmotnostních kategoriích skvělý poměr cena - výkon. Jsou certifikovány a optimalizovány pro evropský trh (včetně platných emisních směrnic Stage EU V) a osazeny komponenty od špičkových výrobců. Například motory pocházejí z dílen Yanmar a Cummins. V kategorii mini-rýpadel je v nabídce pro tuzemský trh 8 modelů, v hmotnostech od 1 do 3,85 tuny. Bestsellerem se může stát například model Sunward SWE 25UF, kompaktní 2,5tunové mini-rýpadlo s nulovým přesahem zádě. V této kategorii se jedná o nejlépe prodávaný model výrobce v Evropě. Jeho ideální velikost spolu s robustní konstrukcí ho předurčuje pro širokou škálu stavebních činností – od výkopových prací, přes terénní úpravy až po stavbu základových desek.  Velký potenciál budou mít také tři zástupci kompaktních midi-rýpadel od 5,7 do 9,3 tuny.

Středně těžká rýpadla (15,6 – 21,8 tuny) NorWitu otevírají cestu do dalších oborů a firem, jako jsou recyklační dvory, překladiště nebo demolice. Ze tří modelů této kategorie stojí za zmínku plně elektrické 22tunové rýpadlo. Jedná se o úplnou „bezemisní“ novinku, speciálně vyrobenou pro evropský trh a nabitou nejnovějšími technologiemi. Na tomto modelu výrobce předvádí své současné technické možnosti a vysokou úroveň zpracování jednotlivých komponentů (elektromotor kabina, hydraulika). Vrcholným typem výrobce je těžké rýpadlo Sunward SWE365F s provozní hmotnostní 36 tun. Tento stroj disponuje mimořádnými parametry jako je dosah, vylamovací síla a nakládací výška. Uplatní se při těžbě, recyklacích, demolicích i na deponiích.

Samostatnou kapitolou jsou kompaktní a smykem řízené nakladače Sunward. V tomto segmentu nabízí NorWit čtyři základní modely. Jejich společným znakem je výborná průchodnost terénem, jednoduchá obsluha a údržba a kompaktní rozměry. Agilitu v jakémkoliv terénu zajišťují spolehlivé motory Kubota.

Předpokladem k úspěchu jsou i služby NorWit

Ke strojům Sunward dodává společnost NorWit kvalitní příslušenství od prověřených výrobců, od standardních lopat a lžic až po vysoko objemové lopaty, ultra-pevné lopaty z Hardoxu, nebo hydraulická bourací kladiva a zametací zařízení. Platí, že na základě specifických požadavků zákazníka je možné objednaný stroj osadit příslušenstvím přesně na míru. Velkou přidanou hodnotou NorWitu je kvalitní a dlouhodobě prověřený servis. Společnost disponuje vlastními dílnami, mobilními servisními vozy a propracovaným know-how. Jako jedna z prvních firem v oboru například opatřila vybranou techniku vlastními video-návody, které uživatelům pomáhají s pravidelnou údržbou a servisem. Jedinečná z pohledu českého trhu je také pravidelná kyvadlová doprava, v rámci které probíhá servis a údržba techniky. Zákazníci NorWitu využívají výhod moderního elektronického evidenčního systému, díky kterému mají dokonalý přehled o stavu dané servisní zakázky. Všechny tyto prvky proaktivní servisní péče společnost postupně implementuje také na techniku Sunward. Komplexní informace jsou dostupné také  na webu www.norwit.cz

1/ Jeden z bestsellerů Sunward na evorpském trhu je kompaktní minirýpadlo Sunaward SWE25UF, které se představuje v tomto videu

Odkaz formou QR kódu: https://www.youtube.com/watch?v=IvjoH37UT8g