Společnost NorWit posiluje v oblasti stavebních strojů. Získala zastoupení značky Sunward

Text: Jan Rybář, foto: NorWit, s.r.o.

Společnost NorWit, s.r.o., zabývající se prodejem, servisem a pronájmem stavební mechanizace, podepsala smlouvu o oficiálním zastoupení značky Sunward na českém trhu. Portfolio firmy se tak rozšířilo o pásová rýpadla v hmotnostní kategorii od 1 do 36 tun, kompaktní a smykem řízené nakladače a teleskopické pásové jeřáby. Kromě prodeje nových strojů zajišťuje NorWit také komplexní servis včetně dodávek náhradních dílů a příslušenství. Na pobočkách společnosti už jsou k vidění a vyzkoušení vybraná mini a midi-rýpadla Sunward, první kusy už rovněž zamířily k zákazníkům a jsou nasazeny v provozu na stavbách. Společnost NorWit rovněž postupně zařazuje tuto techniku do vlastní půjčovny. I to může být pro potenciální zájemce cesta, jak si stroje Sunward se zajímavým poměrem cena-výkon vyzkoušet.

Značka Sunward expanduje v posledních letech po celém světě; dobře se etablovala i v zemích západní Evropy včetně Skandinávie a v sousedním Slovensku patří k nejprodávanějším značkám v segmentu malých strojů.

Značka Sunward má u nás velký potenciál zejména v segmentu mini a midi-rýpadel

Jak se zrodila spolupráce

Ryze česká společnost NorWit působí na tuzemském trhu bezmála 30 let. Během té doby se vypracovala na pozici jedničky v prodeji ručně vedené hutnicí techniky (firma oficiálně zastupuje značku Bomag); úspěchy slaví i se značkami jako je Messersi (mini-dumpery), LGMG (pracovní plošiny) nebo PRAMAC (osvětlovací technika, elektrocentrály). Dosud byly klasické stavební stroje v nabídce zastoupeny pouze okrajově (mini-rýpadla Airman), a firma se proto rozhlížela po vhodném partnerovi. Značka Sunward expanduje v posledních letech po celém světě; dobře se etablovala i v zemích západní Evropy včetně Skandinávie a v sousedním Slovensku patří k nejprodávanějším značkám v segmentu malých strojů.

První jednání s výrobcem Sunward proběhla na loňském veletrhu Bauma v Mnichově, poté následovalo prověřování z obou stran, školení prodejců a techniků a dolaďování podmínek. „Jsem rád, že se nám povedlo tuto spolupráci dotáhnout do konce. Značka Sunward se dlouhodobě prosazuje i na tak náročných trzích jako je Německo nebo Velká Británie. Příslibem je pro mě také to, že na Slovensku patří Sunward co se týče množství prodaných strojů mezi úplnou špičku,“ podotýká k nové spolupráci Pavel Rakušan, jednatel společnosti NorWit.

Přehled nabízených strojů

Stavební stroje Sunward nabízejí ve všech hmotnostních kategoriích skvělý poměr cena - výkon. Jsou certifikovány a optimalizovány pro evropský trh (včetně platných emisních směrnic Stage EU V) a osazeny komponenty od špičkových výrobců. Například motory pocházejí z dílen Yanmar a Cummins. V kategorii mini-rýpadel je v nabídce pro tuzemský trh 8 modelů, v hmotnostech od 1 do 3,85 tuny. Bestsellerem se může stát například model Sunward SWE 25UF, kompaktní 2,5tunové mini-rýpadlo s nulovým přesahem zádě. V této kategorii se jedná o nejlépe prodávaný model výrobce v Evropě. Jeho ideální velikost spolu s robustní konstrukcí ho předurčuje pro širokou škálu stavebních činností – od výkopových prací, přes terénní úpravy až po stavbu základových desek.  Velký potenciál budou mít také tři zástupci kompaktních midi-rýpadel od 5,7 do 9,3 tuny.

Devizou nové značky Sunward jsou krátké dodací lhůty, a to díky dobře zásobeným evropským skladům.

Středně těžká rýpadla (15,6 – 21,8 tuny) NorWitu otevírají cestu do dalších oborů a firem, jako jsou recyklační dvory, překladiště nebo demolice. Ze tří modelů této kategorie stojí za zmínku plně elektrické 22tunové rýpadlo. Jedná se o úplnou „bezemisní“ novinku, speciálně vyrobenou pro evropský trh a nabitou nejnovějšími technologiemi. Na tomto modelu výrobce předvádí své současné technické možnosti a vysokou úroveň zpracování jednotlivých komponentů (elektromotor kabina, hydraulika). Vrcholným typem výrobce je těžké rýpadlo Sunward SWE365F s provozní hmotnostní 36 tun. Tento stroj disponuje mimořádnými parametry jako je dosah, vylamovací síla a nakládací výška. Uplatní se při těžbě, recyklacích, demolicích i na deponiích.

Samostatnou kapitolou jsou kompaktní a smykem řízené nakladače Sunward. V tomto segmentu nabízí NorWit čtyři základní modely. Jejich společným znakem je výborná průchodnost terénem, jednoduchá obsluha a údržba a kompaktní rozměry. Agilitu v jakémkoliv terénu zajišťují spolehlivé motory Kubota.

Předpokladem k úspěchu jsou i služby NorWit

Ke strojům Sunward dodává společnost NorWit kvalitní příslušenství od prověřených výrobců, od standardních lopat a lžic až po vysoko objemové lopaty, ultra-pevné lopaty z Hardoxu, nebo hydraulická bourací kladiva a zametací zařízení. Platí, že na základě specifických požadavků zákazníka je možné objednaný stroj osadit příslušenstvím přesně na míru. Velkou přidanou hodnotou NorWitu je kvalitní a dlouhodobě prověřený servis. Společnost disponuje vlastními dílnami, mobilními servisními vozy a propracovaným know-how. Jako jedna z prvních firem v oboru například opatřila vybranou techniku vlastními video-návody, které uživatelům pomáhají s pravidelnou údržbou a servisem. Jedinečná z pohledu českého trhu je také pravidelná kyvadlová doprava, v rámci které probíhá servis a údržba techniky. Zákazníci NorWitu využívají výhod moderního elektronického evidenčního systému, díky kterému mají dokonalý přehled o stavu dané servisní zakázky. Všechny tyto prvky proaktivní servisní péče společnost postupně implementuje také na techniku Sunward. Komplexní informace jsou dostupné také  na webu www.norwit.cz

Na stroje Sunward sází řada menších stavebních firem a živnostníků, kterým vyhovuje jednoduchá konstrukce a nízké provozní náklady