Cime 2 kvartál 2024

Společnost H&Q-design koupila truhlářskou firmu Remy design

DT-holding podnikatele Daniela Tomeše posiluje v segmentu výroba a design

Praha/Liberec, Česká republika, 21. března 2022 – Investiční společnost DT-holding a.s., která má ve svém portfoliu společnosti realizující stavební a výrobní projekty (skupina H&Q), firmy poskytující investiční a realitní služby (skupina E&Q), vývojáře a dodavatele specializovaného softwaru pro obchod (NG retail), společnost (KROUŽKY) zabývající se zájmovými a vzdělávacími kroužky a zastřešující základní uměleckou školu a středisko volného času (Flow), a celorepublikový maloobchodní řetězec prodejen s tabákovými výrobky a tiskem (Traficon), oznámila, že společnost H&Q-design s.r.o., která vyrábí nábytek na míru pro obchod a služby a která je v rámci DT-holdingu součástí skupiny H&Q, koupila 100 % podíl v truhlářské společnosti Remy design s.r.o.

„Akvizice společnosti Remy design přesně zapadá do naší strategie investování do úspěšných a perspektivních společností a zvyšování konkurenceschopnosti firem v rámci DT-holdingu. Věřím, že se stane pevnou součástí skupiny H&Q, pro kterou je to zajímavá možnost skokově vyrůst a rozšířit portfolio nabízených služeb a obchodních kontaktů," říká k akvizici zakladatel a majitel společnosti DT-holding Daniel Tomeš.

„Remy design je společnost s více než 18letou praxí a jsem velmi rád, že se kompletní tým zkušených pracovníků stává součástí H&Q-design," dodává výkonný ředitel H&Q-design David Zikmunda. „Spojení s Remy design nám dává příležitost stát se významnějším hráčem na trhu a přináší rozšíření nabídky služeb a obchodních kontaktů na architekty, výstavnictví a další segmenty. Díky spojení obou společností dojde ke zvýšení kapacity výroby, která nám umožní realizovat komplexnější a větší projekty nejen v retailu.“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Radek Šulc, jeden ze spolumajitelů společnosti H&Q-design, který se podílí přímo na výrobě jako výrobní ředitel a dohlíží tak osobně na kvalitu provedení zakázek, ke koupi dále dodává: „Koupě Remy designu je pro nás skvělá příležitost a zároveň velký závazek, udržet i při narůstajícím objemu výroby nastavenou úroveň kvality. Máme zkušený výrobní tým, který se nám daří doplňovat o dravé mladé lidi. V letošním roce budeme pracovat na dalším zefektivnění výrobních procesů, k čemuž by nám měla dopomoct modernizace strojového vybavení a rozšíření výrobních prostor. Velkou měrou by nám mělo pomoci také připravované otevření našeho nářezového centra v Liberci, díky kterému budeme moct zákazníkům nabízet nejkvalitnější služby a zároveň přijatelné termíny dodání.“

O společnosti REMY design s.r.o.:

Společnost Remy design se sídlem v Rychnově u Jablonce nad Nisou působí v oboru truhlářské výroby již více než 18 let. Firmu založily dva společníci a na realizaci zakázek se podílejí mistr výroby, konstruktéři a 18 pracovníků výroby. Společnost disponuje počítačem řízeným výrobním centrem pro přesnou a precizní práci a její výrobní portfolio zahrnuje výrobu atypického nábytku (pro soukromé interiéry, obchody, předváděcí a školicí prostory), výstavnictví (komplexní realizaci výstavních prostor v ČR i v zahraničí), stavební truhlářství a projekční činnost.

www.remydesign.cz

O společnosti DT-holding a.s.:

Investuje do úspěšných a perspektivních společností v mnoha oborech podnikání. Ve svém portfoliu má společnosti realizující stavební a výrobní projekty, firmy poskytující investiční a realitní služby, vývojáře a dodavatele specializovaného softwaru pro obchod a v neposlední řadě celorepublikový maloobchodní řetězec. Jako poslední rozšířila portfolio společnost, zabývající se zájmovými a vzdělávacími kroužky a také základní umělecká škola. DT-holding představuje uskupení úspěšných firem, které podnikají v několika různých oblastech obchodu i služeb a jejich činnosti se vzájemně doplňují. Více informací najdete na www.dt-holding.cz

Představení společností:

Skupina H&Q, nábytek na míru pro obchod a služby

V rámci skupiny H&Q poskytuje zakázkovou výrobu nábytku, která spojuje kvalitní českou truhlářskou práci se znalostí specifických potřeb obchodu, retailového řetězce nebo firmy. Umí zajistit i kompletní přestavby a vybavení komerčních nebo kancelářských interiérů na klíč.  

www.hq-design.cz

TRAFICON TOBACCO RETAIL s.r.o., přední česká síť prodejen tabákových výrobků, tiskovin a loterijních služeb provozovaná na základě franšízingu. Historie značky TRAFICON sahá do roku 1996, kdy její zakladatel a současný majitel Daniel Tomeš začal provozovat první trafiku v Liberci. Postupem času si uvědomil, že budoucnost obchodu v tomto oboru je ve vybudování rozsáhlé sítě moderních prodejen umístěných na klíčových místech po celé ČR. A tak počet trafik rychle rostl. Nyní jich je více než 150 s tržbami převyšujícími 2 mld. Kč a další prodejny přibývají.

www.traficon.cz

Skupina E&Q

E&Q je česká investiční skupina založená v roce 2017, která je součástí DT-holdingu. Zaměřuje se na investice do nemovitostí a jejich správu. Využívá dlouholetých zkušeností na realitním a developerském trhu pro realizaci jednotlivých projektů ve všech hlavních segmentech (residenční, komerční i industriální). Díky celorepublikovému pokrytí je schopna realizovat projekty v celé ČR a současně zajistit pro své klienty poradenství dle jejich požadavků v rámci kompletního obchodního procesu.

www.eq-reality.cz


NG retail s.r.o., software pro retail

Společnost se specializuje na vývoj a implementaci aplikačního softwaru pro retail a obchodní firmy. Vyvíjí pokladní systémy, věrnostní programy a digitální karty, mobilní aplikace, CRM, software pro analýzu dat a segmentaci zákazníků.

www.ngretail.cz

Skupina KROUŽKY

Společnost organizuje zájmové a vzdělávací kroužky pro děti přímo ve školách a školkách, ale také víkendové a týdenní tábory ve vlastním areálu na horách. Skupina KROUŽKY zastřešuje také Základní uměleckou školu a Středisko volného času pod názvem Flow a rekreační středisko Kroužky nad Moníncem.

www.krouzky.cz