Cime 2 kvartál 2024

Zájem o výstavní plochy FOR ARCHU je nezvykle velký

O další ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční ve dnech 20. až 24. září na ploše areálu PVA EXPO PRAHA, je velký zájem už nyní. Meziročně stoupl počet objednávek výstavních ploch o deset procent. Jako velkou novinku letos organizátoři veletrhu představí různá denní témata věnovaná aktuálním trendům v moderním stavitelství. K tradičním a souběžně probíhajícím veletrhům přibude letos nováček FOR STAV.

 

Podle aktuálních údajů je už nyní velký zájem o další ročník stavebního veletrhu FOR ARCH mezi vystavovateli. V meziročním srovnání stoupl jejich počet o 10 procent. Osm měsíců před tím, než veletrh otevře své brány, je již obsazeno na 7000 metrů čtverečních čisté výstavní plochy, což je více než třetina celkových prostor výstaviště. Nejaktivnější jsou v tomto ohledu vystavovatelé stavebních materiálů a zástupci výrobních firem. Oproti předchozím ročníkům veletrhu FOR ARCH, kdy bylo stanoveno vždy jen jedno ústřední téma, budou velkou novinkou odlišná denní témata. Díky nim se tak návštěvníci budou moci v průběhu konání akce od 20. do 24. září postupně seznamovat s různými významnými trendy moderního stavitelství.

 

K souběžně probíhajícím veletrhům bude i letos patřit FOR THERM zaměřený na vytápění, alternativní zdroje energie a vzduchotechniku. Seznámit se na něm budete moci s novinkami z celého oborového spektra, včetně tepelných čerpadel, elektrokotlů, kotlů na biomasu, podlahového vytápění, rekuperace a klimatizace. Odbornou záštitu akce opět převezme evropská federace REHVA (Federation of European Heating, Ventilation and Air Conditioning Associations). V rámci doprovodného programu se budete moci těšit na ukázku stavby kachlových kamen. Veletrh FOR THERM přinese také důležité informace pro zájemce o kotlíkové dotace, které vypisují kraje napříč republikou.

 

Jedenáctý ročník tradičního veletrhu FOR WOOD představí aktuální oborové trendy a zaměří se na využití dřeva ve stavebnictví od konstrukce až po střechu. Setkáte se na něm s technologickými inovacemi, moderními materiály umožňujícími navrhovat náročné konstrukce a odpovídajícím softwarovým vybavením. Zároveň v jeho rámci poznáte, proč se o dřevostavbách mluví jako o stavebním systému budoucnosti a o důvodech jejich rostoucí popularity.

 

Další velmi zajímavou souběžnou akcí bude jedenáctý ročník veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA, který je v rámci ČR jediným specializovaným veletrhem tohoto druhu. Návštěvníci na něm budou moci poznat největší výrobce a distributory wellness zařízení pro veřejnou, ale i privátní sféru, která v poslední době zažívá velký nárůst zájmu. Nenechte si ujít ani doprovodný program pro laickou veřejnost, jenž se bude věnovat saunování a wellness procedurám. Nedílnou součástí veletrhu je i odborná konference Zatraktivnění provozu bazénů, aquaparků a koupališť, legislativa provozu veřejných a rodinných bazénů, výklad nové evropské nomy, připravovaná ve spolupráci s Asociací bazénů a saun České republiky – ABAS ČR.

 

Nebude samozřejmě chybět ani další ročník veletrhu FS Days (Prague Fire and Security Days) věnovaný nejnovějším trendům v zabezpečovací a protipožární technice. Dalšími zastoupenými obory budou IT a kyberochrana, bezpečnost v dopravě, protipovodňové systémy, pomůcky pro záchranáře a integrované systémy budov. Na své si v oddělených specializovaných částech přijdou jak odborníci, tak široká veřejnost.  

 

Jako nováček se letos představí první ročník veletrhu FOR STAV, na němž v září 2016 potkáte výrobce a dodavatele stavební chemie, spojovacích materiálů a ochranných pomůcek. Touto novinkou organizátoři velmi rychle zareagovali na zvýšený zájem návštěvníků o danou stavební problematiku. Portfolium akce však nezůstane ochuzeno ani o bývalé vystavovatele veletrhu FOR WASTE & WATER, kteří získají místo přímo v rámci veletrhu FOR ARCH.