Cime 2 kvartál 2024

V Invest: V Česku roste zájem o luxusní byty

Trh s luxusnějšími byty v komornějších projektech s menším počtem jednotek ještě není zdaleka nasycený a zájem o ně roste. Vyplývá to z údajů developerské společnosti V Invest, která se podobnými projekty zabývá. Dokládá to i na příkladu projektu WhiteGray Rezidence v oblíbené pražské rezidenční čtvrti Podolí. Ačkoliv se projekt nachází teprve ve stádiu dokončené hrubé stavby, má již 10 ze 14 bytů své majitele. Společnost výhledově připravuje v Praze a okolí další tři až čtyři podobné projekty. Další etapy chystá i u projektu Nová Valcha v Plzni.

"V České republice pociťujeme rostoucí zájem lidí o kvalitní a komfortní bydlení ve městě, kteří se nespokojí s běžně nabízeným standardem masové výstavby. Lidé stále více hledají menší projekty s větším soukromým a nadstandardním vybavením. Přesně těmto potřebám odpovídá náš nový projekt WhiteGray Rezidence. Jde o komorní projekt s menším počtem bytů, poskytující komfort a zároveň soukromí, navíc v atraktivní lokalitě v blízkosti přírodní památky Podolský profil," popisuje stavbu ing. Michal Dvořák, manažer projektu. Dodal, že V Invest připravuje v Praze a okolí výhledově další tři až čtyři podobné projekty.

Stavbu domů zahájila společnost V Invest na jaře 2015, kdy také začal prodej bytů. I přes vyšší cenovou hladinu, která odpovídá architektonické kvalitě stavby, použitým materiálům a celkově vyššímu standardu projektu, je o bytové jednotky značný zájem. „Ty nejatraktivnější se prodaly velmi rychle. K prodeji jsou nyní k dispozici ještě čtyři byty, z nichž každý má vlastní zahrádku,“ uvedl Michal Dvořák.  

Díky teplému počasí v posledních měsících loňského roku byla již dokončena hrubá stavba a celý projekt bude dokončen v létě letošního roku. Nyní stavební firma zahájila práce na vnějším plášti, omítce a technickém zabezpečení budov. "Kolaudaci předpokládáme v září a hned poté budou byty předány novým majitelům," plánuje ing. Michal Dvořák.