Cime 3 kvartal 2024

Společnost Alutech se přestěhuje do Panattoni Parku Pilsen West

Průmyslový developer Panattoni Europe ve spolupráci se společností CBRE postaví u Plzně novou logistickou halu na skladování hliníkových konstrukcí pro běloruskou společnost Alutech Systems, výrobce komponentů pro roletové systémy a sekčních vrat. V průběhu letošního roku vyroste v Panattoni Parku Pilsen West budova o rozloze 4 554 m2. Společnost se do nových prostor přestěhuje z Boru u Tachova, a získá tak 1 700 m2 skladovací plochy navíc. To jí umožní efektivněji obsluhovat trhy západní a střední Evropy. S relokací provozu pomohla firmě realitně poradenská společnost CBRE.

 

Podle harmonogramu by měla výstavba začít v červnu letošního roku a již na podzim bude následovat montáž technologií. Spuštění do provozu je v plánu na začátku příštího roku. Největší výhoda investice spočívá v tom, že nájemce bude mít k dispozici zcela samostatně stojící budovu pro vlastní využití.

 

„Nedávno jsme v nedalekém Panattoni Parku Stříbro odstartovali významnou expanzi společnosti KION Group a nyní na ni můžeme navázat důležitou relokací, která pomůže v růstu společnosti Alutech. Jde o potvrzení, že pro investory je region čím dál tím atraktivnější branou do západní Evropy,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

 

„Společnost Alutech, výrobce komponentů pro roletové systémy a sekčních vrat, před 7 lety vstoupila do České republiky s cílem proniknout na trhy střední a západní Evropy. To se podařilo, další expanze je však podmíněna rozšířením skladovacích ploch, proto jsme se rozhodli přestěhovat z Boru u Tachova do Panattoni Parku Pilsen West, kde můžeme růst a rozšiřovat obchodní aktivity,“ říká Martin Fric, Business Development Director společnosti Alutech Systems.

 

„Alutech si nás zvolil jako exkluzivního realitního poradce pro projekt rozšíření jejich stávající skladové kapacity v rámci Plzeńského regionu.CBRE provedlo kompletní tendr na nové prostory a na základě tohoto tendru si Alutech vybral lokalitu Panattoni parku West v blízkosti Plzně, která nejlépe vyhovovala požadavkům klienta,“ říká Jan Hřivnacký, Industrial Consultant ze společnosti CBRE.

 

Panattoni Park Pilsen West nabízí přibližně 50 000 m2 špičkových průmyslových prostor pro výstavbu na míru. Lokalita má skvělý potenciál pro logistiku, skladování a lehkou výrobu. Již několik let tu provozují svoje závody výrobce automobilových sedaček Faurecia a distributor náhradních dílů pro automobily Trost Auto.