liebherr 2023

Soutěž Realitní projekt roku zná své vítěze. Je jím Star Group a její projekt Nové Chabry

Veřejnost, která svým hlasováním rozhoduje o vítězi prestižní celostátní soutěže Realitní projekt roku, zaujala výstavba viladomů C a D v rezidenční čtvrti Nové Chabry v Praze 8. Letos bylo nominováno více než 1000 bytů. Soutěž je určena pouze pro rezidenční výstavbu rodinných nebo bytových domů.

„Ocenění veřejnosti mě velmi těší. Samozřejmě víme, že je náš projekt originální a jiný – a výsledek nám dává za pravdu. Je důkazem, že odvádíme dobrou práci. Ta je samozřejmě důležitá hlavně pro naše zákazníky, kteří budou v bytech žít,“ komentoval vítězství Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group.

Star Group přitom v soutěži Realitní projekt roku nebodoval poprvé. Odbornou porotu nadchlo v letech 2012 a 2013 také inovativní řešení Kejřova Parku 2. Porota složená z architektů navíc v roce 2013 ocenila výjimečnost realizace druhé etapy výstavby sídliště Nové Chabry. Hlavními cílem soutěže Realitní projekt roku je zviditelnit a podpořit kvalitní developerské projekty na českém trhu.

Dokončení výstavby nízkopodlažních viladomů s nízkou energetickou náročností se plánuje na rok 2016. Zájemci o bydlení si mohou vybírat z nabídky různě velkých bytů – od 1+kk až po 4+kk. Mnozí jistě ocení, že každý z nich má buď vlastní balkon, předzahrádku, či terasu. V suterénu domů je umístěno parkování a myčka pro kola i domácí mazlíčky.

Developerská společnost Star Group hodlá v Nových Chabrech během několika následujících let vybudovat rezidenční čtvrť s více než 800 byty, školkou, restaurací a několika obchody. Výhodou zdejší lokality je její snadná dostupnost nedaleké stanice metra C Kobylisy autobusem a taktéž blízký přírodní park v Čimickém a Drahanském údolí, který místním obyvatelům slouží k aktivnímu sportovnímu vyžití a rekreaci.  

Výherci jednotlivých kategorií jsou vybíráni ze 13 krajů České republiky a z Prahy, která je rozdělena do 10 městských částí. O vítězi v každém z krajů rozhoduje veřejnost a porota složená z realitních odborníků a architektů. Hodnotí se architektonické zpracování a začlenění staveb do okolní krajiny a infrastruktury.

Pořadatelem soutěže je společnost Bonafide GROUP, jež každoročně vybírá nejoblíbenější developerské projekty v celé České republice. Slavnostní vyhlášení pátého ročníku proběhlo při příležitosti Realitního kongresu 2015, který se konal 9. listopadu v kongresovém hotelu Clarion v Praze.