husqvarna

Skanska zahájila prodej projektu ve Strašnicích. Bezprostředně po zahájení jedná se zájemci o polovinu bytů.

P r a h a (1. dubna 2015) – Ve čtvrtek 19. března 2015, u příležitosti letošního veletrhu Bydlení, odstartovala společnost Skanska prodej nového projektu Terasy Strašnice v Praze 10. V pěti bytových domech, propojených parkingem v suterénu, vznikne celkem 139 domovů v dispozicích od 1+kk o rozloze 32 m2 až po efektivní 5+kk se 120 m2.  Většina bytů poskytne svým obyvatelům komfort prosluněné terasy nebo balkonu, některé budou mít předzahrádky. Samozřejmostí je i dostatek parkovacích stání. V projektu je naplánováno také 252 m2 prostor pro komerční využití. Ceny za m2 se pohybují v rozmezí od 62 500 Kč po 86 700 Kč vč. DPH* za byt 5+kk s rozlohou 119 m2 a terasou 17 m2. V době vydání tiskové zprávy je v nabídce 65 bytů.

„Mimořádný zájem nás potěšil a zároveň předčil naše očekávání,“ řekla Naďa Ptáčková, generální ředitelka Skanska Reality. „Projektu jsme věřili od počátku. Překvapilo nás však, že na některé nabízené byty jsme měli po zahájení prodeje sedm či osm ústních rezervací,“  doplnila závěrem.

Velikost projektu podporuje  pocit sounáležitosti s vybranou komunitou lidí, ale zároveň i výlučnost. Dispozice bytových jednotek vycházejí z filosofie velkorysého společného prostoru, kterému sekundují menší místnosti nabízející soukromí. Tvůrci promyšleného interiéru kladou důraz na dostatek úložných prostor a půdorysy, které zájemce příjemně překvapí.  Terasy jednotlivých bytů, které daly projektu jméno, jsou velkorysé a představují komfort soukromého prostoru uprostřed velkoměsta.
Při včasné koupi nového domova mají klienti navíc možnost bezplatného variantního řešení v rámci nabízených standardů vybavení bytu. Vybírat si mohou hned z několika barevných odstínů dveří, laminátových plovoucích podlah, obkladů i dlažby v koupelně a na toaletě.

 

Stejně jako ostatní projekty od Skanska, i tento bude s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná.

 

Bydlení ve vilové zástavbě, a přitom jen 20 minut do centa
Klidná lokalita v bezpečné části Prahy, to je ulice U Hranic, kde vyrůstá dům Terasy Strašnice. Sousedství vilové zástavby dává tomuto místu ráz příjemné rezidenční čtvrti s množstvím zeleně. V centru Prahy jste odsud do 20 minut, pouhé čtyři minuty pěší chůze trvá cesta na stanici tramvaje. Na autobusové zastávce jste za necelých 10 minut a stejně daleko – nebo spíš blízko – je i stanice metra Strašnická.

Co se týče sportovního vyžití, v bezprostřední blízkosti projektu se nachází Zimní stadion HC Slavia Praha, hned vedle je pověstná Slavie – rozlehlý areál s vnitřními i venkovními bazény, atletický stadion a fotbalová Synot Tip Aréna. Samozřejmostí je i kompletně vybudovaná infrastruktura – to znamená dostatek školek, škol, zdravotnických zařízení, obchodů a restaurací.

 

Zahájení výstavby projektu Terasy Strašnice se předpokládá v druhém čtvrtletí letošního roku. Dostavěno
by mělo být 16 měsíců poté.

*Cena za m2 je stanovena tak, že konečná cena s DPH je vydělená čistou podlahovou plochou bytu.

Základní údaje

Název stavby:                                    Terasy Strašnice

Lokalita:                                             Praha 10 - Strašnice

Developer:                                         Skanska Reality
Prodejce:                                           Skanska Home Center

Počet bytových jednotek:                 139 bytů

Průkaz energetické náročnosti budovy:    B – velmi úsporná