husqvarna

Nová mateřská škola v Dolních Chabrech se v září otevřela dětem. Moderní budova je darem od developera

PRAHA, 7. září 2017 – 1. září se na území městské části Dolní Chabry otevřela nová mateřinka pro děti od dvou do šesti let. Budova mateřské školy Beranov je součástí rezidenčního projektu Nové Chabry a v červnu byla společností Star Group oficiálně předána do rukou městské části Praha-Dolní Chabry. Dnes v dopoledních hodinách společnost Star Group dětem rozdala dárky na uvítanou.

 

„Pro každou třídu jsme připravili malé překvapení formou hraček, které přispějí k rozvoji logického myšlení, zručnosti, samostatnosti a tvořivosti dětí. Chtěli bychom děti přivítat v nové mateřské škole a popřát jim krásné dny, hodně smíchu při hrách a učení, a ať se jim ve školce líbí a mají stále úsměv na tvářích,“ popřála dětem i personálu školky Alice Slámová. Společnost Star Group, jako jeden z prvních developerů v Česku, věnovala městské části budovu určenou k provozování vzdělávacího zařízení. Mateřská škola Beranov je určena pro všechny děti z Dolních Chaber.

 

Jednotlivé místnosti včetně sociálních zařízení pro děti jsou laděny do tří různých barev: modré, žluté a zelené. Místnosti jsou světlé a prostorné s velkými okny vybavenými žaluziemi, které pomáhají regulovat denní světlo. „Budova mateřské školy byla dokončena ve vysokém realizačním standardu. Vstup do areálu mateřské školy a budovy je přes čipový systém, což zajišťuje bezpečnost dětí a zamezuje vstupu cizích osob. Třídy a sociální vybavení jsou krásně barevné, všechna okna mají nainstalovány elektrické žaluzie, což ocení děti i paní učitelky při odpoledním odpočinku, kdy se bude dětem v příjemném přítmí báječně odpočívat. K budově školky byl předán i pozemek, který slouží jako zahrada k pobytu dětí venku,“ uvedla Alice Slámová, marketingová ředitelka společnosti Star Group.

 

V Praze 8 žije přes 3,5 tisíce dětí ve věku tři až pět let. K dispozici měly do letošního roku 39 mateřských škol. Nyní se v Dolních Chabrech otevřela čtyřicátá. MŠ Beranov tak navýšila kapacitu vzdělávacích zařízení o 72 míst pro děti předškolního věku. „Mateřská škola se nachází ve zcela nové budově, která byla postavena již se záměrem provozovat zde mateřskou školu a je tedy k tomuto účelu uzpůsobena. Během léta byla budova vybavena ergonomickým nábytkem pro děti a paní učitelky tak, aby k 1. září letošního roku zahájila provoz, vysvětlil Miroslav Malina, starosta Dolních Chaber.

 

„Rodiče oceňují dobrou dostupnost mateřské školy, ale především moderní a praktické vybavení celé budovy. Díky zahradě mohou děti trávit dostatek času venku. Během léta jsme zde společně s městskou částí nainstalovali houpadla a pískoviště. Celkem máme tři třídy, ta pro nejmladší děti se nachází v přízemí, v patře jsou pak dvě třídy pro starší děti. Dostatek světla, prostoru a herních prvků nabízí dětem možnost vybrat si činnost podle vlastních potřeb,“ popsala Dana Antošová, ředitelka mateřské školy Beranov.

 

Projekt Nové Chabry cílí svou nabídkou především na mladé rodiny s dětmi. Občanská vybavenost v rámci projektu této myšlence odpovídá. Nové Chabry tak představují výjimečně propracovaný koncept rodinného bydlení. „Kromě mateřské školy jsme v rámci rezidenčního komplexu Nové Chabry v minulých letech vybudovali několik dětských hřišť, cyklostezku, fitness stezku. Je skvělé sledovat smějící se děti na hřištích a jejich spokojené rodiče a prarodiče. Součástí našeho projektu je i komerční centrum, které právě dokončujeme a budeme otevírat na podzim. Občanská vybavenost je velmi důležitou součástí nových bytových projektů,“ přiblížila atmosféru v Nových Chabrech Alice Slámová, marketingová ředitelka společnosti Star Group.