Komatsu potřebu bagr

JRD zkolaudovala poslední etapu největšího projektu pasivního bydlení v České republice

Developerská společnost JRD právě dokončila poslední etapu projektu Park Hloubětín s 29  bytovými jednotkami. Úspěšnou kolaudací se uzavřela výstavba nejrozsáhlejšího energeticky pasivního projektu v České republice, který se skládá ze tří samostatných budov s celkem 127 zdravými, úspornými a environmentálně šetrnými byty. Park Hloubětín se těšil zájmu odborníků i širší veřejnosti již v průběhu výstavby - proto je již kompletně vyprodaný.

 

Příjemnou rodinnou atmosféru projektu Park Hloubětín dotváří nedaleký zelený lesopark s Kyjským rybníkem a klidná zástavba prvorepublikových vilek, do níž svým architektonickým řešením citlivě zapadá. Prostorný komplex zahrnuje tři bytové domy s několika nebytovými prostory a rozsáhlý vnitřní park o rozloze 3.000 m². Tento relaxační areál se vzrostlými stromy, lavičkami či herními prvky skýtá dobré příležitosti pro budování sousedských vztahů. Jeho netradiční detaily, ke kterým patří např. ptačí budkostrom, odkazují na environmentálně šetrný přístup developera. 127 stylových bytů s dispozicemi 2+kk až 5+kk disponuje všemi výhodami energeticky pasivního bydlení nového tisíciletí.

 

„Projekt charakterizuje propojení moderních technologií, ekologického přístupu a minimalizace energetické náročnosti při jeho realizaci i následném provozu. Jsme proto rádi, že jeho kvalitní koncept zaujal nejen zájemce o zdravé a úsporné bydlení, ale také odbornou porotu loňského ročníku soutěže Český energetický a ekologický projekt. Ta ho ocenila jako výrazný pražský stavební komplex, v maximální míře aplikující prvky energeticky pasivní architektury. Po kolaudaci Parku Hloubětín pokračujeme v překonávání hranic energeticky úsporné výstavby. Již nyní máme v přípravě první energeticky aktivní bytový dům,“ uvádí Jan Řežáb, majitel JRD.