Komatsu potřebu bagr

Hala pro společnost BWI Group v Panattoni Parku Cheb už stojí. Příští rok začne vyrábět tlumiče pro luxusní značky automobilů.

Průmyslový developer Panattoni Europe a česká skupina Accolade předali v Chebu výrobní halu čínské společnosti BWI Group, přednímu světovému výrobci automobilových komponentů. Budova o rozloze 15 000 m2 vyrostla za pouhých 8 měsíců. Díky investici dosahující téměř tři čtvrtě miliardy korun vznikne na Chebsku minimálně 300 pracovních míst. BWI Group nyní začne do nového závodu instalovat technologie. Samotnou výrobu rozběhne příští rok. Výstavbu financovala skupina Accolade, která budovu vlastní a čínskému nájemci ji dlouhodobě pronajímá.

„BWI Group vnímám jako významný milník pro celou chebskou zónu. Právě příchod tohoto světového výrobce totiž odstartoval bouřlivou expanzi, která udělala z lokality jednu  znejrychleji rostoucích průmyslových parků v České republice. O to víc si přejeme, aby tento přední čínský investor v budoucnu realizoval zvažovanou expanzi,“ sdělil generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko Pavel Sovička.

„Budova, kterou jsme si nechali postavit na základě požadavků BWI, se po dokončení a nastěhování nájemce stane součástí našeho fondu průmyslových nemovitostí Accolade,“ vysvětluje Milan Kratina, předseda představenstva skupiny Accolade a dodává: „V současné době pro nás Panattoni Europe staví v chebské zóně další halu pro další mezinárodní společnost, která nabídne jak stovky pracovních míst, tak i zajímavou investiční příležitost pro akcionáře fondu průmyslových nemovitostí Accolade.“

Společnost BWI Group vyrábí tlumiče a brzdové systémy pro auta na celém světě. Svůj nový závod umístila do Panattoni Parku Cheb především díky perfektní připravenosti zóny, dobré dopravní infrastruktuře a výhodné geografické poloze. Většina odběratelů čínské firmy totiž sídlí v Německu a dalších státech na sever a na západ od Chebu. V chebské továrně se budou vyrábět pasivní tlumiče pro vyšší řady vozidel jako BMW, Volvo, Audi, Opel či JLR.

Prvního čínského nájemce do průmyslové zóny přivedla realitně poradenská společnost CBRE společně s  Panattoni Europe a Accolade. Významnou roli hrál rovněž proaktivní a vstřícný přístup města.

Panattoni Park Cheb je unikátní projekt, který vychází z jedinečné spolupráce mezi městem, investorem a developerem. Ta přinesla ovoce především v loňském roce, kdy se v rychlém sledu podařilo přivítat tři nové nájemce: BWI Group, DHL a Tchibo.

Představení společnosti BWI Group

BWI Group (Beijing West Industries) je přední dodavatel automobilových součástek, který navrhuje a vyrábí brzdové systémy a tlumiče pro světový dopravní trh. Společnost má za sebou více než 80letou historii a dnes působí v mnoha zemích světa: Číně, Spojených státech, Mexiku, Japonsku, Indii, Anglii, Francii a Polsku.

 

Představení společnosti Panattoni Europe

Panattoni Europe je developer průmyslových ploch. Od zahájení činnosti ve střední a východní Evropě v roce 2005 společnost dokončila 36 projektů o celkové rozloze 3,2 milionu m². Nabízí průmyslové, skladové a kancelářské plochy. Specializuje se na stavby na klíč (build-to-suit – BTS), které přesně odpovídají požadavkům jednotlivých klientů. Jako správce zařízení nabízí Panattoni Europe komplexní administrativní a provozní služby: 24hodinové zabezpečení, zajištění údržby, výkonnost technického vybavení a také profesionální vzhled parků. Mezi klienty Panattoni Europe patří velké mezinárodní společnosti jako: Amazon, Avon, Bertelsmann, CAT Logistics, CEVA, Coca - Cola, Coty Cosmetics, Dachser, DSV, Flextronics, Gefco, HM, Intermarche, Leroy Merlin, Raben, ND Logistics, Orsay, Sauer Danfoss, Schenker nebo Wincanton. Více na www.panattoni.cz.