Komatsu potřebu bagr

Problémy s uskladněním vyřeší praktické kontejnery

Uskladnění materiálu a nářadí na stavbě patří často k ošemetným problémům. Potřebujete totiž místo, které bude ihned při ruce, bude dostatečně velké a v neposlední řadě chráněné jak před rozmary počasí, tak před případnými zloději. Jestliže takový prostor nemáte, nezoufejte. Nabízí se jednoduché řešení. Vyzkoušejte skladovací kontejner, který si na míru přizpůsobíte vašim potřebám.

Nejsnazší je pronájem

Skladovací kontejnery si můžete zakoupit, ale v mnoha případech je potřebujete pouze na omezenou dobu. Potom se jeví jako výhodnější pronájem. Pronajmout si lze kontejner zbrusu nový, ale také již použitý. V druhém případě ušetříte na nákladech. Obvykle je potřeba složit kauci ve výši několika měsíčních nájmů. Jakmile kontejner na konci pronajímaného období v pořádku předáte, kauce se vám zase vrátí.

Většina firem, které pronájem poskytují, vám zajistí kompletní servis – dopravu i montáž. Na vás je pouze vybrat si, jak má skladovací kontejner vypadat.

Využijte prostor na maximum

Zásadní vlastností skladovacího kontejneru je správná velikost. Vybírat můžete z celé řady typů, s různou plochou i nosností (ty největší až do několika tun). Skladové kontejnery můžete obvykle také kombinovat do sestav, takže se perfektně přizpůsobí prostoru, který máte k dispozici. Některé lze pomocí jeřábu stohovat na sebe. Tím dosáhnete velkého skladového prostoru na relativně malé ploše.

Příslušenství na míru

Kromě velikosti je důležité také vnitřní vybavení a příslušenství. Nejrůznější regály nebo držáky nářadí vám zajistí, že bude interiér kontejneru přehledně uspořádaný. Hodit se vám bude pravděpodobně i elektroinstalace, díky níž může kontejner sloužit i jako dílna. Pokud se obáváte o bezpečnost uložených věcí, není nic jednoduššího než vybrat kontejner se speciálním zabezpečením proti vloupání.

A jestliže vám záleží nejen na praktické stránce, ale i na vzhledu, můžete si vybrat barvu laku nebo nechat kontejner polepit třeba názvem a logem firmy, takže si navíc zajistíte i reklamu.