Cime 2 kvartál 2024

Přímo u moře, s kompletním servisem. DOMOPLAN v joint venture s MyResorts chystají na Pagu nový holiday resort s prémiovými apartmány

Brno, 22. června 2022 - Nové přímořské letovisko na chorvatském ostrově Pag v objemu více jak 5 milionů eur chystá vybudovat developerská společnost DOMOPLAN. Projekt Mandré čítající 24 luxusních apartmánů, připravuje brněnský developer ve spolupráci s MyResorts - českou developerskou a investiční společností, která je zároveň i tour-operátorem specializujícím se čistě na stavby rekreačních apartmánů na horách a u moře. Nový holiday resort by měl být dokončen během roku a půl.

Developerská společnost DOMOPLAN se kromě rezidenčních staveb v Brně, středočeském Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi a horských apartmánů na českých horách pouští také do realizace přímořských letovisek. Na chorvatském ostrovu Pag nyní přípravuje nový holiday resort Mandré ve spolupráci se společností MyResorts. Ta se jako jediná v Česku specializuje na projekty ve vybraných horských a přímořských oblastech a stejně jako DOMOPLAN patří do skupiny FIPOX. Mandré po dokončení nabídne 12 prostorných vil, z nichž každá bude mít dva apartmány. Dohromady tak resort nabídne na 24 prémiových apartmánů přímo u moře. 

„Mandré je velice krásná destinace a také velice žádaná. Jedná se o klidné letovisko, které je ideální pro rodiny s dětmi. Má nádherné pláže, navíc je zde také výhled na širé moře. Celá oblast má velmi působivou a odpočinkovou atmosféru, a proto je turisty tak hojně vyhledávaná,“ uvádí zakladatel a majitel společnosti DOMOPLAN Tomáš Vavřík důvody, proč si developerská společnost vybrala pro svůj nový projekt, který by měl být dokončen do konce roku 2023, právě jihozápadní část Pagu.

MyResort nabídne investici, relax i kompletní servis pětihvězdičkového hotelu

Kromě samotných apartmánů bude součástí resortu také několik bazénů a plážový bar. Kompletní servis celého komplexu společně s apartmány má na starosti společnost MyResorts, která tak bude zajišťovat všechny klientské služby včetně recepce a concierge. MyResorts kromě provozu s výhodami pětihvězdičkového hotelu zabezpečuje pronájem a údržbu apartmánů v období, kdy je majitelé nevyužívají.

Investiční koncept zajišťování celkového servisu služeb a zároveň správu nemovitostípřináší společnost na pobřeží Jadranu z prostředí českých hor, kde ve výběrových lokalitách realizuje stavby horských aparthotelů. V Orlických horách v blízkosti lyžařského areálu Červené Vody tak připravuje výstavbu horských apartmánů Bukovka a v Jeseníkách naváže na již realizované, oceněné horské apartmány Filipovice. MyResorts má totiž v plánu opět ve spolupráci s DOMOPLANem vybudovat Starou poštu, luxusní aparthotel v prvorepublikovém duchu, který bude taktéž v oblasti Filipovic. V současné době již probíhají přípravné práce na výstavbě aparthotelu v lokalitě Ramzová-Ostružná, jehož součástí bude i speciální lesní wellness. Právě tento projekt je v nejpokročilejší fázi a již od září plánuje společnost MyResorts zahájit předprodej apartmánů.

Chorvatsko jako vhodná příležitost pro investici

Expanzí do Chorvatska tak MyResorts společně s DOMOPLANem naplňují svůj záměr rozšířit své portfolio do mezinárodního přesahu. „Chorvatsko je pro Čechy velmi oblíbená destinace. Jedná se o stabilní zemi, která se už desítky let permanentně rozvíjí a nadále rozvíjet bude. Za poslední roky se velmi rozvinula infrastruktura, kvalita služeb i apartmánů a hotelů,“ vysvětluje důvody rozšíření právě do Chorvatska Michal Augustýn, country manager chorvatské divize DOMOPLANu sídlící v Záhřebu.

„Chorvatsko hlavně v současnosti představuje bezpečný přístav pro investice, nabízí dlouhodobý růst zhodnocení nemovitostí“ pokračuje Augustýn, který má dlouholeté mezinárodní zkušenosti s realitním trhem v oblasti Dalmácie a Srbska. „Zatímco v Česku se inflace pohybuje okolo 15 procent, v Chorvatsku je výrazně nižší. Navíc se vstupem do eurozóny od 1. ledna příštího roku lze očekávat, že se makroekonomické prostředí a samotná inflace výrazně stabilizuje, tudíž volatilita cen by měla být i nadále minimální. Pokud tedy někdo uvažuje o investici do chorvatských apartmánů, tak právě nyní je ten správný moment,“ doplňuje Augustýn.

Kromě holiday resortu má DOMOPLAN v plánu do budoucna vystavět prostřednictvím své chorvatské pobočky také rezidenční bydlení v Záhřebu a srbském Bělehradu.

O SPOLEČNOSTI MyResorts

Společnost MyResorts, s.r.o, působící na trhu od roku 2020, zajišťuje jako jediná v České republice komplexní služby v oblastech developmentu, cestovního ruchu, realitních služeb a správy investic. V jedinečných lokalitách na českých horách a chorvatském pobřeží staví ve spolupráci se společností DOMOPLAN holiday resorty v podobě horských aparthotelů a přímořských apartmánových vil s osobitou a prvotřídní architekturou.

Kromě samotné výstavby projektů MyResorts obstarává veškerý servis resortů s concierge službami, a to včetně apartmánů, jejichž údržbu zajišťuje v době nepřítomnosti majitelů. Zároveň také nabízí komplexní finanční služby a poradenství v podobě koupě, dlouhodobého pronájmu či prodeje apartmánů a celkovou správu investovaných finančních prostředků do jednotlivých projektů společnosti.

V současné době MyResorts realizuje horský resort v Jeseníkách, kde v oblasti Ramzová-Ostružná staví aparthotel Lesní stráně, jehož součástí bude také speciální lesní wellness. V lokalitě Filipovic navazuje na horské apartmány Filipovice, které jsou v provozu od roku 2020 a které byly oceněny jako realitní projekt roku 2018 v Olomouckém kraji, připravovaným prémiovým aparthotelem Stará pošta v prvorepublikovém stylu. Nový resort chystá také v Orlických horách, kde vybuduje v moderním duchu alpských středisek aparthotel Bukovka. V Chorvatsku na ostrově Pag aktuálně MyResorts připravuje přímořský holiday resort Mandre.  

Od roku 2022 je MyResorts členem skupiny FIPOX.

O SPOLEČNOSTI DOMOPLAN

Společnost DOMOPLAN, a.s., založená roku 2010, se zaměřuje na výstavbu rezidenčních projektů s vysokou přidanou hodnotou, zejména bytových domů a rezidenčních projektů. Pro své projekty vyhledává DOMOPLAN atraktivní lokality s výrazným potenciálem budoucího rozvoje – jedinečnost těchto míst pak citlivě dotváří kvalitní a nadčasovou architekturou. V roce 2017 začala společnost jako jeden z prvních českých developerů systematicky rozvíjet výstavbu aparthotelů v horských oblastech České republiky. Zaměřuje se na prémiové lokality v oblasti Jeseníků a Orlických hor.

Projekty, které DOMOPLAN realizoval v Brně, si díky kombinaci architektonické a řemeslné kvality vysloužily uznání odborné obce. Bytový dům Domino byl navržen na cenu Mies van der Rohe Award 2019. Cenu absolutního vítěze odborné poroty za Realitní projekt roku 2021 obdržela Rezidence Starý pivovar, porotou oceněná zároveň jako nejlepší projekt v rámci Jihomoravského kraje.

V současné době patří DOMOPLAN mezi nejvýznamnější brněnské developery. Aktuálně zde staví rezidenci Pekárenský dvůr, projekty Starý pivovar (v lokalitě Králova Pole), Příční, Bratislavská (v lokalitě Zábrdovice) a Nová Líšeň. Kromě Brna začal realizovat projekty i v Čechách, kde ve středočeském Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi připravuje rezidenční bydlení Na Mariánské cestě. Vedle toho buduje dva horské resorty v Jeseníkách a chystá další projekt aparthotelu ve Skiresortu Bukovka v Orlických horách. Své působení DOMOPLAN rozšiřuje také do zahraničí, kde na chorvatských ostrovech Pag a Hvar chystá postavit holiday resorty. Rezidenční bydlení plánuje vybudovat i v Srbsku, konkrétně v Bělehradu.

Od roku 2022 je DOMOPLAN členem skupiny FIPOX, která zastřešuje české i zahraniční inovativní firmy z oblasti developmentu a trvalé udržitelnosti. Cílem FIPOXu je poskytnout svým členům zázemí a podporu pro jejich další rozvoj a naplňování hodnot společenské odpovědnosti. Více informací o FIPOXu se dozvíte na webových stránkách nebo na sociálních sítích (LinkedIn, Facebook, Instagram).