Komatsu potřebu bagr

Písek zvýší částku na stavbu bazénu o 100 milionů Kč na 480 milionů

Písek 21. dubna (ČTK) - Písek zvýší částku na stavbu plaveckého bazénu z 380 milionů korun na 480 milionů Kč. Důvodem je nárůst cen materiálu i prací ve stavebnictví. Zvýšení předpokládané ceny na dnešním zasedání schválili písečtí zastupitelé. Město už v letošním rozpočtu vyčlenilo 182 milionů korun na první fázi stavby bazénu.

"Musíme si uvědomit, že původní cena skutečně už nebyla reálná. Jen za poslední rok se situace ve stavebnictví výrazně změnila a prakticky všechno zdražilo," řekla ČTK písecká místostarostka Petra Trambová (T0P 09). Dodala, že město má finanční rezervy ve výši více než půl miliardy korun, které našetřilo v minulých letech.

Navíc má Písek slíbenou devadesátimilionovou dotaci na stavbu bazénu od Národní sportovní agentury. Kromě toho radnice získala už před časem úvěr 100 milionů korun, jehož podmínky jsou podle Trambové velmi výhodné.

Otázku výstavby bazénu Písek řeší více než deset let. V roce 2013 obyvatelé v závazném referendu rozhodli, že současný plavecký areál kazí vzhled historického centra města, a proto muselo město pro plánovaný nový bazén hledat jiné místo. Nejprve měl bazén stát v areálu bývalých Žižkových kasáren, ale nakonec radnice vybrala místo pod lesnickou školou. Podle původního projektu bude v novém bazénu v kryté části také vířivka nebo tobogán. Ve wellness sekci bude saunový svět se čtyřmi různými saunami a ochlazovacím bazénkem venku na střeše. Kromě toho projekt počítá s parkovištěm asi pro 140 vozů.

V provozu zatím zůstává plavecký bazén u Otavy z 80. let minulého století. Jeho případná rekonstrukce by však byla nejspíš velmi nákladná.