Komatsu potřebuju bagr

Passerinvest vydala dluhopisy v celkové hodnotě zhruba 608 milionů korun

Praha 15. listopadu (ČTK) - Stavební a investiční společnost Passerinvest vydala dluhopisy v celkové hodnotě 25 milionů eur (zhruba 608 milionů korun). Jsou splatné v roce 2029 a nesou variabilní výnos s marží 4,5 procenta. Firma o tom dnes ČTK informovala v tiskové zprávě. Od roku 2014 je to třetí veřejná emise dluhopisů Passerinvestu.

Výtěžek z prodeje dluhopisů chce společnost použít na nové projekty, refinancování jejího zadlužení a vnitropodnikovému financování celého koncernu Passerinvest. "Navzdory stupňující se nejistotě a vysoké volatilitě nejen na kapitálových trzích spojené s rostoucí mírou inflace a růstem rizikových přirážek jsme potěšeni zájmem ze strany investorů," uvedl finanční ředitel skupiny Ondřej Plocek.

Informace pro potenciální investory zveřejnila firma na svém webu. "Doporučujeme, aby si potenciální investoři přečetli prospekt a další relevantní dostupné informace, nežli učiní investiční rozhodnutí, aby tak plně pochopili potenciální rizika a výnosy spojené s rozhodnutím investovat do cenných papírů," upozornila společnost. Zároveň doporučuje, aby zájemci svou investici konzultovali se svými finančními či daňovými poradci.

Passerinvest Group je česká stavební a investiční firma. V roce 1991 ji založil podnikatel Radim Passer. Mezi nejvýznamnější projekty společnosti patří BB Centrum na pražské Brumlovce nebo dále připravovaný projekt Nové Roztyly, který v areálu bývalých jatek Interlov v budoucnu počítá s vybudováním bytových a administrativních prostor. Společnost loni dosáhla zisku 26 milionů korun.