Cime 3 kvartal 2024

Nové pracovní plošiny Haulotte nezatěžují životní prostředí a maximální výkon zůstává

Text: Michaela Dočkalová, Stavebniserver.com, foto: Haulotte

Nejnovější řada plošin Haulotte určená pro stavební účely myslí v první řadě na ekologii a uživatelskou přívětivost. Oslovili jsme proto firmu ROTHLEHNER pracovní plošiny s.r.o., která je výhradním distributorem plošin Haulotte, a zjišťovali jsme se za vás, v čem spočívají jejich hlavní přednosti.

Začátky a poslání firmy Rothlehner

Historie společnosti Rothlehner, dceřiné firmy společnosti Rothlehner Arbeitsbühnen GmbH sídlící v Německu, sahá až do roku 1976. Česká společnost Rothlehner pracovní plošiny byla založena v roce 1992. Na počátku byla pouze jedna jediná plošina a jeden jediný zaměstnanec, současný jednatel Zbyněk Tomášek.

Koncept společnosti spočívá zejména v prodeji široké škály pracovních plošin, k nimž taktéž poskytuje kvalitní servis s profesionálním zázemím. Velkou výhodou jsou dozajista také velmi úzké a pevné vztahy s dlouhodobými dodavateli pracovních plošin. Rothlehner nabízí i dodávky originálních náhradních dílů pro všechny modely plošin Haullote, kterým se budeme v tomto článku věnovat. Mottem společnosti je „Koncepce pro Vaši budoucnost…“, které plně odráží poslání společnosti. Svým zákazníkům garantuje jistotu správné investice. Společnost Haulotte je evropským lídrem v oblasti zdvihacích plošin a v roce 2018 na trh uvedla novou generaci ekologických mobilních zvedacích pracovních plošin PULSEO. Díky tomu lze snížit náklady na energii a zároveň zredukovat míru znečištění vzduchu a hluku na minimum a to vše v optimálním výkonu.

Hlavní část zákazníků v současnosti tvoří pronájemní partneři. „Mezi ně patří společnost SICO RENT, skupina Pelikán, Vondrášek pracovní plošiny nebo Müller pracovní plošiny,“ vyjmenovává nejvýznamnější partnery ředitel společnosti Rothlehner Marek Tomášek. Plošiny používají i koncoví uživatelé pro údržbu průmyslových areálů. Řada plošin funguje i ve stavebních firmách.

Čím jsou elektrické plošiny Haulotte specifické?

Plošiny Haulotte Pulseo jsou ekologické, tiché a pracují bez emisí. Zdrojem energie jsou vestavěné akumulátory. Aktuální řada nabízí kloubové samohybné plošiny HA20LE a HA20LE PRO a nůžkovou řadu plošin do těžkého terénu HS15E a HS18E nebo vyšší verzi HS15E PRO a HS18E PRO. Plošiny jsou čistou alternativu vhodnou pro každou příležitost a do jakýchkoliv podmínek, například i do nízkoemisní zóny, zelených stavenišť nebo oblastí s nízkou hlučností či na veřejná prostranství. Stroje mohou být vybaveny pneumatikami, které nezanechávají stopy a lze je používat po celou dobu stavby v exteriéru i interiéru. Snadno se s plošinami manipuluje i v náročném terénu a to při maximálním výkonu. Plošiny z řady PULSEO nabízejí i nadstandardní jízdní výkon díky oscilační ose, která zvyšuje trakci v nerovném terénu. V základní výbavě jsou LED refl ektory, které poskytují ideální osvětlení nejen ovládacích prvků, ale i manévrovací oblasti pro běžné nakládání a vykládaní za nízké viditelnosti. V neposlední řadě chrání obsluhu plošiny před uvíznutím, vklíněním v pracovním koši a to pomocí technologie Active Shield Bar.

Modely Pulseo se nejen snadno udržují, ale rozhraní Haulotte Activ’ Screen také pomáhá technikům upravovat parametry stroje a provádět diagnostiku. K minimálním prostojům kvůli běžné údržbě přispívají bezúdržbové asynchronní motory, přímý vstup ke komponentám i kvalitní provedení celého stroje.

Dobíjení baterií

Plošiny Pulseo jsou plně elektrické, proto je jejich součástí i smart CANBUS nabíječka s vestavěnými programy pro údržbu a upozornění na preventivní údržbu, které optimalizují výkon a životnost baterie. Rovněž je při vyžadované zvýšené kapacitě baterie možné, aby externí agregát baterii rychle dobyl, zatímco stroj si během nabíjecího cyklu zachová plnou provozní kapacitu. Primární nabíječka dobíjí baterie z jakékoliv standardní jednofázové elektrické sítě 110/230 V. Volitelná třífázová zrychlená nabíječka zajistí nabití na 80 % za tři hodiny. Centralizovaný systém plnění je buď ruční nebo automatický. V obou případech ovšem zkracuje časy denní údržby.

Celý koncept pohonu plošin byl navržen tak, aby byla životnost baterií co nejdelší. „Haulotte vyvinul technologický proces Active Energy Management, který minimalizuje nároky na pravidelnou údržbu baterií tím, že automatizuje proces dobíjení, kontroly a servisu pro každou jednotlivou baterii,“ vysvětluje ředitel fi rmy Rothlehner. Kombinace naddimenzované kapacity baterie a kvalitního dodavatele zajišťuje životnost baterie delší než sedm let.

Pro lepší životní prostředí

Generace Pulseo Haulotte na nových typech plošin demonstruje svůj aktivní závazek směřující k udržitelnému rozvoji. Ekologická odpovědnost je právě v dnešní době velmi palčivou otázkou. Země na celém světě se musí vypořádat se stejnou výzvou – bojovat se znečištěným ovzduším a globálním oteplováním a lidem nabídnout ty nejlepší možné životní podmínky. Některá města již přijala opatření vedoucí k omezení či dokonce zákazu používání zařízení s vysokou mírou znečištění. A proto se i značka Haulotte snaží novými typy plošin přispět k lepšímu životnímu prostředí.

www.rothlehner.cz