Cime 3 kvartal 2024

Nároky klientů na developerský projekt stoupají: Už nestačí jen postavit

Ve větších projektech se developeři zpravidla snaží o zasazení urbanistických celků do koncepce celého města, a to včetně rozvoje infrastruktury a občanské vybavenosti. I na tu nároky stoupají.

„Nároky jsou rok od roku a projekt od projektu vyšší. Není pravda, že dnes se prodá všechno. V rámci rezidenční čtvrti jsme postavili například mateřskou školu pro obec, komerční centrum s restaurací, vinotékou, obchodem s potravinami, fitness a relaxačním centrem,“ vyjmenoval Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group, prvky občanské vybavenosti, které v rezidenční čtvrti vybudovali.

Součástí je i osvětlená cyklostezka s fitness stezkou, několika sportovními stanovišti a beachvolejbalovým kurtem. Malé i velké cvičební stroje uspokojí zájemce o rekreační cvičení i aktivní sportovce.

„Cyklostezka je zajímavá i pro běžecký trénink takzvaných hobíků. Časově vytížení lidé mohou sportovat obvykle až ve večerních hodinách a v případě rovného asfaltového povrchu snížená viditelnost nevadí. Dá se běžet i intervalový trénink a nehrozí podvrtnutí kotníku například o kořeny. Absence výfukových plynů z kolemjedoucích aut je v případě cyklostezky mezi domy velmi velké plus,“ uvedl Radek Holinka, triatlonový trenér ze společnosti BeTri.

A pro delší vyjížďky na kole nebo bruslích je možné pokračovat po cyklostezkách do blízkých přírodních parků Ďáblický nebo Čimický háj.