husqvarna

Na D1 začnou o víkendu opravy mezi Koberovicemi a Humpolcem

 

Humpolec (Pelhřimovsko) 4. září (ČTK) - Na dálnici D1 zahájí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o víkendu modernizaci téměř devítikilometrového úseku mezi Koberovicemi a Humpolcem. Zakázku za 1,097 miliardy korun bez daně bude stavební firma Eurovia CS provádět do listopadu 2021. ČTK to dnes sdělil mluvčí ŘSD Jan Studecký.

V sobotu a v neděli budou dělníci mezi Koberovicemi a Humpolcem instalovat dopravní značení. "Následovat budou v letošním roce přípravné práce a provizorní rozšíření pravého jízdního pásu, směr Brno," uvedl mluvčí.

Součástí rekonstrukce tohoto dálničního úseku je i přestavba dvou dálničních nadjezdů, které jsou na 83,8 kilometru a na 88,4 kilometru. Opravy se budou týkat také mimoúrovňových křižovatek. "Dálniční úsek bude rozšířen a stávající asfaltový povrch bude nahrazen novým cementobetonovým," doplnil mluvčí ŘSD. Práce se budou týkat i inženýrských sítí a odvodnění dálnice.

Na dálnici D1 je opraveno 90 kilometrů. Na dalších 61 kilometrech stavbaři pracují. Na poslední desetikilometrový úsek mezi exity 168 Devět křížů a 178 Ostrovačice teď podle Studeckého ŘSD vybírá dodavatele.