Mercedes

Rychlejší aplikace a nižší prašnost: Deska se silikátovým nástřikem šetří čas i nervy

Zateplení domu může být psychicky i časově náročné. Kdo chce izolovat domácnost, ten jistě přemýšlí o tom, jak vše udělat správně, kvalitně a zároveň co nejrychleji. Deska SMARTwall od společnosti Knauf Insulation takové řešení nabízí a celý proces výrazně zefektivňuje.

Z hlediska užívání stavby přináší tzv. silikátový nástřik desky SMARTwall vyšší bezpečí celého technického řešení. Zvyšuje se také přilnavost minerálního izolantu. Díky tomu se zlepšují všechny vlastnosti minerální vaty, která se do fasád aplikuje, a také se prodlužuje životnost celého systému.

Deska se silikátovým nástřikem šetří čas. Realizační firmy nebo šikovní kutilové totiž mohou vynechat fázi úvodního vtlačování lepidla do izolantu. „Není potřeba dělat takzvaný záškrab,“ říká aplikační manažer Knauf Insulation Jakub Černohorský. „Další výhodou je značení na povrch desky. Díky její celistvé hladké struktuře a světlé barvě je značení jednodušší, což usnadňuje měření a řezání. Izolant lze zakrojit snadno jako dort,“ dodává Černohorský.

Jde podle něj o další stupeň vývoje již léty prověřeného a standardního materiálu, který se v Česku používá a bezpečně a účinně nás chrání v zimě před chladem a v letních měsících před horkem. Zachovány přitom zůstávají všechny jeho protipožární vlastnosti.