Komatsu potřebuju Bagr

WINDOX přináší na trh s okenními profily na míru nadstandardní řešení pro nejnáročnější klienty

Text: Martin Šerý STAVEBNISERVER®, foto: Windox s.r.o.

Zajímá vás, jak funguje a čím na českém trhu vyniká specializovaná firma, zabývající se výrobou profilových systémů, která dokáže uspokojit prakticky jakékoliv požadavky ze strany zákazníků? Redakce stavebního magazínu zjišťovala odpovědi na tyto otázky přímo u majitele společnosti, kterým je Stefano Battistuzzi.

Windox s.r.o. vyrábí ve Zlíně okenní rámy s přerušeným tepelným mostem, které jsou výjimečné z hlediska nekompromisní izolace jak vůči zimě, tak i teplu. Atypické tvary, velké formáty rámů (tj. profily s výškou 3,5 m apod.) či jiné specifické požadavky zároveň představují přesně to, čím se v této společnosti zabývají nejraději. Firma vnímá nadstandardní řešení pro své zákazníky jak po stránce technické, tak po stránce designu. Její know-how proto nachází uplatnění v projektech všeho druhu, a to nejen v České republice, ale také v dalších evropských zemích nebo například v Kanadě. Pole působnosti je skutečně mimořádně široké. Ať už se jedná o luxusní interiéry inklinující k oku lahodící dokonalosti provedení za využití prémiových materiálů, anebo naopak budovy ryze průmyslového charakteru, kde je zase na prvním místě bezpečnost. V takovém případě Windox realizuje na míru mimo jiné neprůstřelné dveře a okna odolná proti explozi.

To jsou ostatně také důvody, proč s firmou Windox rádi spolupracují architekti, kterým vzájemná spolupráce rozšiřuje možnosti a umožňuje zapojení tvůrčích sil v maximální míře, což dává vzniknout mimořádně vydařeným projektům na míru, a to z funkčního i estetického hlediska. Jak říká jednatel firmy Stefano Battistuzzi: „Fantazii se meze nekladou.“

Windox klade od začátku svého působení velký důraz na výzkum a inovace. Disponuje proto interní technickou laboratoří s vysoce kvalifikovaným personálem, stimulující neustálý vývoj vlastních osvědčených výrobních technologií nebo také testování a servis produktů. Díky špičkovému technickému zázemí pak není problém přizpůsobit různé atypické rámy danému prostoru, opravit podle potřeby původní kování nebo například vyrobit vlastní motorizované systémy přímo uzpůsobené konkrétnímu řešení na objednávku.

Úspora energie díky rámům s přerušeným tepelným mostem

Výsledkem výrobního procesu jsou profilové systémy s přerušeným tepelným mostem z oceli, mosazi, pozinku i železa. Ty jsou realizovány za použití profi lů principiálně vycházejících z přerušení kontinuity kovu vložením vhodného materiálu do vnitřní komory profi lu. Takový materiál se vyznačuje především nízkou tepelnou vodivostí. Používané profi ly mají vnější a vnitřní část. Obě tyto části jsou vzájemně spojené osvědčeným izolačním materiálem, který přerušuje tepelný most. Aplikace materiálu s perfektními izolačními vlastnostmi vede ke zvýšení třídy tepelné izolace profi lového systému a výraznému snížení rizika tvorby kondenzátu.

V souladu s precizním pojetím každého detailu a individuálním přístupem, defi nujícím fungování společnosti Windox, nejenže každý zákazník získává velkou část investovaných nákladů ve formě energetických úspor zpět v nezvykle krátké době, ale navíc si může vybrat materiály přesně podle vlastního vkusu a kombinovat je v rámci interiéru i exteriéru. Mezi nejčastěji používané materiály patří lakovaná nebo nerezová ocel, COR-TEN a bronz.

www.windox.cz