CIME Rypadla 09/2023

SSAB představuje pevnější a lehčí vysokopevnostní oceli Strenx

Společnost SSAB prezentuje v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně svoji novou značku vysokopevnostních konstrukčních ocelí. Pod označením Strenx přichází také na středoevropský trh široký výběr vysokopevnostních ocelí s mnohem lepšími parametry pevnosti a hmotnosti. To je kombinace klíčová pro řadu odvětví. Lehčí a pevnější výrobky šetří energii, nabízí vyšší bezpečnost a množství dalších zjednodušení.

 

Oceli Strenx jsou určeny pro odvětví, kde strukturální pevnost a nízká hmotnost hrají významnou roli. Jde zejména o zdvihání, manipulaci a přepravu v průmyslu. Dále je Strenx vhodný pro zemědělské stroje, pro rámy těžkých mobilních strojů, kolejová vozidla, v námořní dopravě či ve stavebnictví. Pro konstruktéry by měl Strenx otevírat nové možnosti a motivovat je k průlomovým nápadům. Ať už to budou jeřáby, které dosáhnou dál a výš, přívěsy, které nesou více užitečného zatížení nebo nákladní auta, která potřebují méně paliva.

 

"Pro zákazníky je Strenx zcela unikátním produktem, protože se vztahuje na všechny tři oblíbené značky společnosti SSAB a Ruukki, která je dnes součástí SSAB tj. Optim, WELDOX a DOMEX.  Strenx ztělesňuje více než padesát let zkušeností v oblasti vysokopevnostních ocelí," říká Gregoire Parenty, ředitel pro rozvoj trhu v SSAB.

Strenx má světově nejširší nabídku vysokopevnostních konstrukčních ocelí a to jak z hlediska pevnosti tak i rozměrové škály. S mezí průtažnosti v rozsahu od 600 MPa do 1300 MPa představuje nejsilnější dostupnou ocel na trhu. Strenx je k dispozici ve formě desek, pásků a trubkové výrobků v tloušťkách od 0,7 mm do 160 mm.

 

"Prostřednictvím Strenx nepřímo vybízíme designéry a zákazníky k tomu, aby dosahovali lepších výsledků. Sdílením našich zkušeností a znalostí oceli můžeme zaručit nejlepší výsledky ve výkonnosti výsledných produktů," dodává Gregoire Parenty.

 

Strenx přichází s garantovanou konzistencí produktů a se službami, které pomáhají zákazníkům s trvalou podporou pro zvýšení výkonu koncového výrobku.