Cime 2 kvartál 2024

SCHÜTT, BUM, PRÁSK! SCHÜTTFLIX PŘICHÁZÍ DO ČESKÉ REPUBLIKY!

Text: Schuettflix Česká republika s.r.o., foto: Schuettflix Česká republika s.r.o.

Digitální platforma pro sypké materiály Schüttflix přichází na český trh:
• Schüttfl ix zdigitalizoval objednávku & dodání sypkých materiálů prostřednictvím on-line aplikace a zprůhlednil trh;
• sypké hmoty objednáte na stavbu jednoduše, levně a rychle;
• Martin Hovora se stal jednatelem Schuettflix Česká republika s.r.o. a jeho cílem je nastartovat digitalizaci trhu se
sypkými materiály.

Německý start-up Schüttflix vstupuje na český trh: digitální objednání štěrku, písku a kameniva a jejich snadné doručení bude odsýpat i v České republice. V druhé polovině roku bude možné objednávky sypkého materiálu vyřídit v on-line aplikaci – od porovnání cen až po přípravu nabídek a vyúčtování. Z nákladů na přepravu a materiál vypočte aplikace optimální částku a okamžitě zobrazí, kdo je včas schopen dodat požadované množství – a za jakou cenu. V aplikaci stačí jednoduše zadat, kde, kdy a v kolik hodin má být materiál složen. Schüttflix garantuje včasné dodání (včetně sledování průběhu zakázky) a vyložení přesně na daném místě. A další dobrá zpráva zejména pro poskytovatele materiálu a přepravce: jejich škvára bude vyplacena v jednotkách dnů přímo společností Schüttflix. Garantováno. Bez čekání. Bez vystavování faktur. Klidně i s fotkou dodaného materiálu na místě vykládky on-line.

Objednávky budou vyřizovány výhradně přes aplikaci Schüttflix pro chytré mobily i PC, a ta je zdarma pro všechny účastníky trhu. Stačí čapnout zakázku.

Martin Hovora řídí rozvoj Schüttfl ix na českém trhu. „Jsem velmi rád, že Martin je s námi na palubě a řídí náš růst pro stavby v Česku. Už dříve jasně prokázal, že má přímý tah na bránu,“ okomentoval Christian Hüsewig, zakladatel a generální ředitel společnosti Schüttflix.

„České stavebnictví je silné a inovativní, poradí si s rostoucím objemem staveb, a v jiných oblastech už ukázalo, že dokáže využít výhody digitalizace. To jsou prima podmínky pro náš růst. Do konce roku chceme etablovat Schüttfl ix jako přední logistickou digitální platformu v Česku a dlouhodobě se podílet na digitalizace branže,“ vyjasňuje Martin Hovora své cíle pro nejbližší měsíce.

„I ve stavebnictví v Česku je obrovský tlak na náklady, důležitá je i udržitelnost. Obě tyto oblasti jsou pro fi rmu rozhodně důležité a zlepšíme je,“ vysvětluje expanzi do Česka Hülsewig. „Optimálně jsme propojili všechny hráče v hodnotovém řetězci sypkých materiálů a zjednodušili nákupní proces. Poskytovatelům a odběratelům sypkých materiálů to uspoří spoustu času a peněz. A tento model navíc prostě umožňuje přepravcům získat nové zakázky – jednoduše.“

Na domácím německém trhu tuto platformu využívá více než 9 000 zákazníků a partnerů. Od jejího spuštění v roce 2018 bylo jejím prostřednictvím zobchodováno téměř 5 milionů tun materiálu. S rychlým růstem o 300 % mezi roky 2020 a 2021 je Schüttflix jedním z nejúspěšnějších evropských start-upů ve stavebnictví a tento úspěch je základem pro jeho mezinárodní expanzi. Česká republika, Polsko a Rakousko jsou trhy, které se Schüttflix rozhodl dobýt po etablování se v Německu. Složité papírování a komplikované procesy zahltily stavebnictví na středoevropských trzích – a to se teď díky Schüttfl ix změní.

Schüttflix zve poskytovatele sypkých materiálů a přepravce k registraci na platformě Schüttflix - pro registraci můžete použít tento odkaz ZDE

www.schuettflix.com