Cime 3 kvartal 2024

Česká společnost Technistone získala v New Yorku zlato

Významné mezinárodní ocenění International Award for Excellence and Business Prestige, které uděluje americká instituce BID (Business Initiative Directions) za vysokou kvalitu produktů, získal v New Yorku český výrobce technického kamene, společnost Technistone. Z rukou prezidenta a zakladatele soutěže Joseho E. Prieta cenu převzal ředitel kvality, RD a inovací Jiří Ludvík. 

 

V jedné sezóně je populární nejbělejší bílá, v další přírodní odstíny. Co se líbí v Polsku, se nemusí, a taky nelíbí, například v Americe. Sledujeme trendy a požadavky zákazníků a snažíme se na ně reagovat,“ vysvětluje ředitel kvality společnosti Technistone Ing. Jiří Ludvík a naznačuje, že ani nyní se firma nechystá usnout na vavřínech. Ocenění nám potvrdilo, že svoji práci děláme dobře a věřím, že ji tak budeme dělat i dál,“ dodává. V současnosti například Technistone pracuje na vývoji své luxusní Noble kolekce. Na podzim pak novinky představí na veletrhu v italské Veroně.

 

Jediný český držitel prestižního ocenění

Slavnostního předávání v New Yorku se zúčastnili přední zástupci 72 zemí z mnoha oblastí byznysu, ekonomie, ale také umění či diplomacie. Česká společnost si v kategorii kvality i přes velkou mezinárodní konkurenci odnesla zlato. Kromě kvality porota ocenila také její přístup v oblasti svého řízení a snahu o neustálou inovaci i pružné přizpůsobení se celosvětovému trhu.

 

Český kámen mezi světovou obchodní elitou

Těší nás, že jsme se dostali do povědomí světových organizací, které sledují úroveň technologií
a produktů. Pro naši společnost je to do budoucna velká výzva a závazek,“
komentuje mezinárodní úspěch Jiří Ludvík. „Jsme rádi, že se společnost z České republiky dokázala prosadit mezi světovými producenty. Je to pro nás obrovská pocta,“ dodává. Jeho slova potvrzují i jména vítězů z minulých let. Mezi těmi byl například známý obchodní řetězec Walmart, největší producent oceli na světě ArcelorMittal či rakouský výrobce kuchyňského vybavení Zepter.

Instituce Business Initiative Directions každý rok pořádá mezinárodní shromáždění, do kterých je zapojeno pět světových metropolí – Ženeva, Frankfurt, New York, Londýn a Paříž. V každé metropoli se uděluje jiné ocenění. Vybrané společnosti jsou podle několika hledisek hodnoceny za úroveň kvality. Patří k nim například oblast inovací, technologie, vedení, strategického plánování, zákaznické spokojenosti a podobně.

Oceněny mohou být společnosti, organizace i jednotlivci z různých oblastí byznysu a podnikání. Cena ve zlaté kategorii, kterou se letos může pyšnit právě česká značka TechniStone, platí na obchodním poli za jednu z nejvýznamnějších světových událostí. S tím souvisí i značná pozornost oborových médií. Pro společnost Technistone to tak do budoucna znamená nemalou mezinárodní pozornost a také fakt, že ve světovém měřítku reprezentuje celou Českou republiku.

 

20 let špičkou na světovém trhu

Technistone není na světovém trhu žádným nováčkem. Zatímco tuzemský trh se s využitím technického kamene teprve seznamuje, v Evropě i ve světě patří TechniStone již 20 let mezi vyhledávané a oblíbené značky. Řadí se totiž mezi špičky v oboru. Pro svůj luxusní vzhled i dlouhou životnost se český technický kámen TechniStone používá v renomovaných hotelech světa, v galeriích, bankách či na proslulých mezinárodních letištích, jako je například letiště Johna F. Kennedyho v New Yorku nebo londýnské Heathrow či světoznámé hotelové sítě Hilton a Kempinski.

Kvalita technického kamene spočívá především v jeho složení. Z 93 % jsou to přírodní suroviny, nejčastěji křemen, který se lisuje do výsledné podoby spolu s pryskyřicí, barevnými pigmenty a dalšími surovinami. Tento odolný materiál se používá například pro kuchyňské či koupelnové desky, schodiště, obklady, barové pulty, dlažby, ale také parapety nebo celé fasády domů. Desky z českého technického kamene TechniStone našly své využití také při stavbě víceúčelové sportovní haly Lusail Sports Arena v Kataru, v jihozápadní části Perského zálivu. Právě tam se počátkem letošního roku odehrálo Mistrovství světa v házené. V roce 2022 pak arénu čeká Mistrovství světa ve fotbale.