husqvarna

Bílá spára v podlaze? Žádný problém!

Nenechte se omezovat zastaralými technologiemi a využijte epoxydovou spárovačku od společnosti Murexin

 

Možná jste se sami někdy ocitli v situaci, kdy vám obkladač rozmlouval použití bílé spárovačky. Ta přece vydrží bílá jen krátce, snadno se ušpiní a vlivem čištění podlahy postupně ztmavne. Pravda, dříve tomu tak bylo, ale dnes již není potřeba se bílé spárovačky obávat. Společnost Murexin totiž přišla s inovativním řešením, kterým je unikátní epoxidová spárovačka. Ta je imunní vůči znečištění a změně barvy, a vy si tak můžete užívat stále zářivě bílé spáry po dlouhá léta.

 

Spárovačku můžete použít na skleněné mozaiky a všechny typy keramické dlažby a obkladů. „Tato speciální dvousložková spárovací malta je založená na bázi epoxidových pryskyřic, je vodovzdorná, mrazuvzdorná, imunní vůči bakteriím a stárnutí. Při úklidu je možné spáry čistit horkou párou i agresivními čističi (Savo apod.). Navíc je vhodná pro styk s pitnou vodou, hodí se tak do kuchyní či koupelen. A stejně dobré uplatnění najde i při spárování obkladů a dlažeb v chemickém a potravinářském průmyslu,“ doplňuje Martin Býček, produkt manažer společnosti Murexin.

 

Fantazie bez omezení

Nemusíte si nutně vybrat bílou spárovačku, v nabídce totiž najdete široké barevné spektrum až 120 odstínů dle vzorníku RAL.Díky bohaté barevné nabídce spárovaček lze snadno vybrat vhodný odstín a podtrhnout tak celkový design interiéru. Mezi obklady a spárami můžete zvolit výrazný kontrast, nebo se naopak držet stylu tón v tónu. Pokud chcete nechat vyniknout samotnou barvu dlažby či obkladu, můžete zvolit i průhlednou variantu spárovačky,“ říká bytová designérka Hana Michálková.

 lewy7mo01aqibvum7fc8.jpg

Bez ohledu na zvolenou barvu se můžete u epoxidové spárovačky vždy plně spolehnout na její barevnou stálost, rezistenci vůči ušpinění a extrémní odolnost povrchu. „Po vytvrdnutí je spárovací malta naprosto nenasákavá a zároveň vysoce odolná. Tím pádem nedochází k trvalému ulpívání nečistot v její struktuře. Po jejím snadném vyčištění tak vždy dosahuje původního vzhledu,“ vysvětluje Martin Býček.

 

Snadnost aplikace

Nová receptura FMY 90 zajišťuje, že je epoxidová spárovačka snadno zpracovatelná. Navíc ji lze snadno dočistit pouze vodou. Murexin tak jednou provždy rozptýlil obavy obkladačů, kteří se báli obtížné aplikace epoxidové spárovačky a dávali doposud přednost spárovačkám cementovým.