husqvarna

Levnější, rychlejší a efektivnější opravy silnic? Řešením je BIGUMAtor®-MB od dga-Group

Text: Stavebniserver.com, foto: dga-Group

Opravy silnic a dálnic jsou důležitou součástí zvyšování bezpečnosti silničního provozu. Patří mezi náročnější projekty – zdržují provoz, způsobují rozsáhlé zácpy, zvyšují riziko vzniku dopravních nehod a ohrožují i bezpečnost pracovníků. Představíme vám výjimečný stroj BIGUMAtor®-MB od dga-Group, jenž práci významně usnadní a zefektivní.

Společnost DortmunderGußasphalt GmbH& Co. KG je již více než 40 let předním výrobcem bitumenových stavebních materiálů. Spolehlivým dodavatelem produktů dga-Group pro český a také slovenský trh je společnost BIGUMA BOHEMIA, s. r. o.. Působí na českém trhu již od roku 2001 a zabývá se obchodní činností v oblasti silničního stavitelství. Do portfolia produktů společnosti patří také stroj BIGUMAtor®-MB a tavicí páska BIGUMA®-M Band. Více o jejich technických parametrech a způsobu použití vám prozradíme v článku.

Utěsnění asfaltových spojů na míru

Hledáte jednodušší řešení pro své stavební projekty? Představujeme vám aplikační stroj BIGUMAtor®-MB. Tento ručně ovládaný stroj byl navržen pro jednoduchou a spolehlivou aplikaci pásky BIGUMA®-M Band k utěsnění spojů při budování asfaltových vozovek. Délka a náročnost prací mu nečiní problém a na BIGUMAtor®-MB se můžete spolehnout také při pokládce dlouhých úseků.

Díky své kompaktní konstrukci a malé výšce zabírá jen velmi málo pracovního prostoru. Může ho navíc obsluhovat jen jedna osoba, což šetří náklady.

O vhodnosti a oblíbenosti aplikačního stroje BIGUMAtor®-MB hovoří manažer prodeje dga-Group Stefaan Haerinck: „Problémům při zpracování na staveništi se lze vyhnout pouze tehdy, pokud jsou produkt i zpracovatelský stroj optimálně sladěny. Poptávka našich zákazníků po takových řešeních v posledních letech dramaticky vzrostla a nás povzbuzuje v naší nové strategii prodeje nabízet produktová řešení z jednoho zdroje. Problémy se zpracováním na stavbě tak lze minimalizovat. Jakékoli zpoždění na stavbě totiž znamená čas a peníze,“ dodává Stefaan Haerinck.

Přesná pokládka pásky různých rozměrů

Ručně ovládaný BIGUMAtor®-MB umožňuje přesné položení pásu BIGUMA®-M Band, jehož jedinečné složení jej činí ideálním pro aplikaci vytlačováním. Bez ohledu na to, zda se jedná o frézované hrany, řezané hrany nebo válcované boky, BIGUMA®-M Band umožňuje utěsnění spár mezi asfaltovými pásy s různými vlastnostmi směsi, silničními dílci a betonem.

BIGUMAtor®-MB je koncipován na přesné položení pásky BIGUMA®-M Band. Stroj vybavený páskou se nejprve zahřeje na provozní teplotu 85 °C, pak se umístí na pracovní bok spáry, připojovací tryska se vyrovná, přesně nastaví a páska se aplikuje. BIGUMA®-M Band je již při pokládce zcela roztavena. Následný kontakt s novou horkou asfaltovou směsí způsobí opětovné natavení pásky, čímž se docílí pevného a trvalého spojení boků spáry. Výsledek je působivý: Velké úseky spárovací pásky lze pokládat rychle a hospodárně během krátké doby.

Vzhledem k individuálním možnostem nastavení extruderu je stroj vhodný pro různé rozměry pásky. S BIGUMAtor®-MB je možná aplikace spárovací pásky až do výšky 10 cm. Rychlost pojezdu lze také nastavit individuálně. BIGUMAtor®-MB je certifikován CE.

Se správným zpracovatelským zařízením pro naše produkty nabízíme zákazníkům komplexní řešení, které sníží náklady jak na technické vybavení, tak na provoz a obsluhu

Speciální tavicí páska pro strojové zpracování

BIGUMA®-M Band je strojově vyráběná termoplastická profilová páska obdélníkového tvaru na bázi polymerem modifikovaného bitumenu. Páska se používá na asfaltových vozovkách k utěsnění spár, které vznikají při nové výstavbě, údržbě nebo výkopových pracích.

Díky optimalizovanému složení surovin a ovinutí pásky speciální fólií je ideální pro strojové zpracování. Páska BIGUMA®-M Band je při pokládce strojem zcela roztavena, na rozdíl od ruční pokládky. Po pokládce musí být spárovací páska chráněna před provozem na staveništi.

Produkty byly použity také u mostu ASTRA Bridge

Neustále se zvyšující provoz na dálnicích znemožňuje omezení jízdních pruhů a údržbových prací během dne. Řešení nabízí mobilní most ASTRA Bridge, jenž umožňuje obnovu povrchu vozovky, aniž by bránil provozu nebo vytvořil dopravní zácpy. Pilotní fáze byla spuštěna letos v únoru ve Švýcarsku, a to na úseku A1 mezi Recherswilem a Luterbachem.

Do tohoto pilotního projektu se zapojila také dga-Group prostřednictvím své švýcarské partnerské společnosti Febrag AG. Vozovka byla na obou jízdních pruzích nahrazena nízkohlukovým povrchem a středový pás byl napojen pomocí aplikačního stroje BIGUMAtor®-MB a tavicí pásky BIGUMA®-M Band.

V létě ale musel být ASTRA Bridge dočasně demontován. Sklon mostu byl totiž příliš strmý pro nákladní automobily, zejména během dopravní špičky. Aktuálně probíhají úpravy a vylepšení, přičemž je velmi pravděpodobné, že pilotní fáze dosáhne úspěšného konce.

Spolehlivý partner pro váš projekt

Prvotřídní stroje a materiály značky dga-Group můžete využívat také pro své projekty. Společnost BIGUMA BOHEMIA, s. r. o., dodává široké portfolio zálivkových a sanačních hmot, těsnicích pásek a jiných materiálů pro výstavbu, opravu a sanaci komunikací od německé společnosti dga-Group. Ve svém oboru je uznávaným partnerem.

Technické údaje
Délka: 2 650 mm
Šířka: 860 mm
Výška: 1 160 mm
Hmotnost: 430 kg, prázdný
Motor: Jednoválcový čtyřdobý motor
Honda ECT7000P s horními ventily
Nádrž: 6,5 l – benzin, bezolovnatý
Maximální výstupní výkon: 5,6kVA/50 Hz
Naměřená hladina akustického
výkonu: 96 dB
Spotřeba paliva: 2,7 l/h
Rychlost jízdy: max.1 m/s
Provozní teplota: 85 °C

Obraťte se na nás a rádi vám pomůžeme najít ideální řešení pro váš projekt.

www.biguma.cz