husqvarna

Osvětlení výrobních, skladových a administrativních prostor pomocí vyspělé LED technologie

Již více než 13 let nabízí společnost NEWLED s.r.o. v České republice špičkové řešení LED svítidel, jejichž vývoj je inspirován především požadavky samotných zákazníků. Vlastní konstrukce i výroba, které jsou založeny na každodenní práci a zkušenostech vynikajících techniků, jí umožňují dodávat jak široký standardní sortiment, tak i svítidla vyrobená na míru. „Dnešní zákazník potřebuje nejen moderní a úsporné osvětlení, ale klade také enormní důraz na výkon, rychlou návratnost vložené investice a spolehlivý dlouhodobý provoz s minimem servisních úkonů. Z těchto důvodů pro naše výrobky používáme pouze osvědčenou technologii německé společnosti Alder, která splňuje přísné normy a certifikaci nejen v rámci Evropské Unie. Využívání prvotřídních materiálů a dokonalé sladění jednotlivých komponentů zaručujících dlouhou životnost a vysokou efektivnost je pro nás samozřejmostí. O kvalitě našich svítidel hovoří zejména jejich dlouhá životnost, což dokazují výrobky, které na trh uvádíme již od roku 2006.“ popisuje firemní filozofii Ing. Viktor Meisenbichler, jednatel společnosti NEWLED s.r.o.

NEWLED je výhradně česká společnost se specializací na technologie vysokovýkonných světelných diod, schopná flexibilně pokrýt speciální objednávky jednotlivých zákazníků.

Průmyslová svítidla NEWLED s vysokou užitnou hodnotou a zároveň nenáročnou údržbou jsou vhodná pro osvětlení průmyslových a administrativních prostor. V rámci zaměření na firemní klientelu se společnost zabývá především projekty na osvětlení kanceláří, komerčních objektů, dílen a výrobních či skladových hal, ať již v podobě rekonstrukce stávajícího nevyhovujícího osvětlení nebo dodávek zcela nových osvětlovacích technologií. Ve spolupráci se svými partnery zajišťuje také technickou podporu při řešení světelných projektů a výpočtů, včetně dodávek technologií a samotné realizace projektů. Při užívání LED osvětlení je zaručena snížená spotřeba elektrické energie, nižší nároky na údržbu a nižší celkové dopady na životní prostředí.

K osvětlení hal je určeno několik standardních řad svítidel, jejichž společným prvkem je zajímavý design a robustní hliníkové tělo, zajišťující dokonalý odvod tepla, pevnost a nízkou hmotnost usnadňující montáž. Jednotlivé řady se liší nejen účelně navrženým designem, ale především svým zaměřením a nabízejí požadované parametry jako například vysoké IP krytí, odolnost vůči vysokým teplotám či použití vysokovýkonné optiky s volitelnou výměnou modulů umožňující kombinaci různých úhlů vyzařování. Pro interiérové osvětlení kanceláří a komerčních prostor jsou v nabídce přisazená, závěsná či vestavná svítidla předurčená pro montáž do minerálních podhledů nebo sádrokartonu. Tato svítidla jsou zpracována v moderním a elegantním designu a je pro ně charakteristická vysoká světelná účinnost, nízká spotřeba a dlouhá životnost, což jsou typické vlastnosti produktů značky NEWLED, požadované naprostou většinou zákazníků.

Společnost se ovšem neomezuje pouze na dodávky průmyslových svítidel, ale své rozsáhlé zkušenosti a unikátní know-how uplatňuje také v dalších oblastech, jako jsou projekty pro veřejnou správu a municipality. Ve spolupráci se svými partnery nabízí obcím výměnu a modernizaci veřejného osvětlení, včetně zajištění vypracování celkového projektu počínaje analýzou současného stavu veřejného osvětlení obce, přes výpočet úspor až po samotnou realizaci. Pro řadu investorů může být rozhodujícím kritériem při výběru dodavatele skutečnost, že kromě veškerých úkonů spojených se svými službami, dokáže firma NEWLED zajistit i financování celého projektu.

NEWLED dále nabízí také LED technologie pro výrobce osvětlení. Jako zástupce firmy Alder Optomechanical Corp., která již od roku 2003 patří k předním světovým výrobcům diod a svítidel, zajišťuje distribuci světelných diod ALDER v rámci České a Slovenské republiky i v dalších státech východní Evropy. Poskytované služby zahrnují technické poradenství a spolupráci při vývoji svítidel s LED technologií a firma pro výrobce osvětlení taktéž produkuje celou řadu komponentů, například LED moduly a lišty na míru.

Případová studie

REKONSTRUKCE OSVĚTLENÍ VÝROBNÍ HALY

Doba svícení 18h/den – 350 dní/rok

Předmětem projektu byla výměna stávajícího výbojkového osvětlení výrobní haly. Hala o velikosti 72 x 54 m (3.888 m2) s výškou 7–9 m, byla původně osvětlena halovými svítidly (42 ks) se sodíkovými výbojkami o výkonu 400 W s celkovým příkonem svítidla 500 W.

Úroveň osvětlení v pracovní výšce 0,85 m byla s těmito svítidly cca 150 lx. Požadavek byl snížit spotřebu celé soustavy použitím úsporných LED svítidel a současně navýšit úroveň osvětlení na min. 200 lx.

Rekapitulace výměny:

Celková roční úspora energie:          84.426 kWh

Celková roční úspora v Kč:   246.000,- Kč

Návratnost investice:  cca 2,15 roků

Přínosy výměny:

  1. Zvýšení úrovně osvětlení
  2. Snížení spotřeby – úspora více než 60 nákladů na osvětlení
  3. Použití bezúdržbových svítidel

Celkový příkon se tak snížil z 21 kW na 7,6 kW při zvýšení úrovně osvětlení ze 150 lx na požadovaných 220 lx. Doba návratnosti zahrnuje i náklady na úpravu elektroinstalace osvětlovací soustavy. Hlavním benefitem této rekonstrukce tak bylo razantní snížení spotřeby energie při současném zvýšení úrovně osvětlení a zlepšení jeho kvality a rovnoměrnosti. Zrekonstruovaná osvětlovací soustava nevyžaduje žádné další zásahy po celou dobu své životnosti (min. 70.000 pracovních hodin), čímž odpadají i problémy s opakovanou výměnou světelných zdrojů v často velmi špatně přístupných výrobních prostorách.

www.newled.cz