husqvarna

E15: Dlouholetý ředitel Metrostavu Pilát končí, nahradil ho Heran

Praha 1. července (ČTK) - Generálním ředitelem Metrostavu, největší stavební společnosti v Česku, se stal Jaroslav Heran (55), který dosud vedl jednu z divizí společnosti. Ve funkci vystřídal dlouholetého šéfa Metrostavu Pavla Piláta (61), který byl na konci ledna nepravomocně odsouzen v kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Odchází na vlastní žádost, zda jeho odchod souvisí s nepravomocným rozsudkem, firma nekomentovala. Píše o tom server deníku E15.

"Generální ředitel Pilát odchází na vlastní žádost, kterou schválilo představenstvo společnosti Metrostav," sdělil serveru mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.

Nový generální ředitel Heran pracuje v Metrostavu od absolvování oboru vodní stavby na stavební fakultě ČVUT již třicet let. Začínal v Praze jako asistent stavbyvedoucího a postupně prošel různými manažerskými funkcemi. V roce 2000 byl jmenován výrobním náměstkem první divize společnosti, jejíž řízení převzal před osmi lety, píše server.

Pilát odchází pět měsíců poté, co mu pražský krajský soud v druhé části korupční kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha uložil tříletou podmínku s odkladem na čtyři roky, třímilionový peněžitý trest a čtyřletý zákaz činnosti. Proti verdiktu se odvolal.

Krajský soud v souvislosti s Rathovou kauzou nepravomocně potrestal i celou společnost Metrostav, které zakázal účast ve veřejných zakázkách na tři roky. Největší stavební firma v Česku má zároveň zaplatit deset milionů korun. Také Metrostav proti rozsudku podal odvolání.

Metrostavu loni stoupl čistý zisk meziročně o 117 procent na 1,62 miliardy korun. Tržby skupiny vzrostly o 19,3 procenta na 41,8 miliardy korun. Skupinu Metrostav tvoří 50 firem.

fsl rot