Komatsu potřebuju bagr

Colliers ukončuje činnost v Rusku a Bělorusku

PRAHA, 8. BŘEZNA, 2022 -  Colliers stojí na straně obyvatel Ukrajiny, nezávislé země, a důrazně odsuzuje invazi ruské armády. Tyto akce jsou neospravedlnitelné a jsou v naprostém rozporu se zásadami demokracie a svobody. Plně podporujeme všechny příslušné sankce přijaté mezinárodním společenstvím a v reakci na závažnost ruské agrese společnost Colliers s okamžitou platností po více než 28 letech činnosti ukončila své podnikání v Rusku a Bělorusku. Děkujeme našim bývalým kolegům a partnerům za jejich dlouholetou práci a přejeme jim, aby se jim v budoucnu dařilo.

Jsem zděšen a zarmoucen zbytečnými ztrátami na životech a vyhnáním milionů Ukrajinců z jejich domovů. Nemůžeme a nebudeme nečinně přihlížet. Naše rozhodnutí odejít z Ruska a Běloruska jsme učinili s pevným přesvědčením,“ řekl Jay Hennick, globální předseda představenstva a generální ředitel společnosti Colliers.

Colliers i nadále upřednostňuje bezpečnost a blaho našich lidí a klientů na Ukrajině i v širším regionu střední a východní Evropy. V důsledku této krize je naše pobočka v Kyjevě uzavřena a veškeré obchodní operace zde byly pozastaveny. Soustředíme se na podporu našich ukrajinských kolegů, kteří zůstávají v zemi, těch, kteří hledají útočiště, a rodin našich lidí, kteří byli postiženi. Naše pobočky v sousedních zemích aktivně poskytují dočasné ubytování, peněžní podporu a další nezbytné věci. Jsme dojati přílivem podpory od lidí z Colliers po celém světě, kteří nám všemožně pomáhají.

Společnost a členové vyššího vedení přispěli významnou částkou na výzvu k řešení krize na Ukrajině prostřednictvím Mezinárodního výboru Červeného kříže a dalších humanitárních charitativních organizací. Společnost Colliers také dorovnává dary svých zaměstnanců prostřednictvím krizového fondu Colliers, aby maximalizovala podporu na humanitární pomoc.

O skupině Colliers

Colliers (NASDAQ: CIGI; TSX: CIG) je přední globální společnost nabízející poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí a investičního managementu. Působí v 65 zemích světa a zaměstnává více než 15 000 odborníků, kteří spolupracují na poskytování expertního poradenství pro zvýšení hodnoty komerčních nemovitostí majitelů, nájemců a investorů. Již více než 26 let přináší zkušené vedení s významným podílem interních osob akcionářům složené roční výnosy z investic ve výši téměř 20 %. S ročními příjmy ve výši 3,6 miliardy dolarů (4,0 miliardy dolarů včetně přidružených společností) a spravovanými aktivy ve výši 46 miliard dolarů maximalizuje potenciál nemovitostí a urychluje úspěch klientů a zaměstnanců. Více na corporate.colliers.com, Twitter @Colliers a @Colliers_EMEA, LinkedIn a Colliers.cz.