husqvarna

Česká UDI Group investuje do výstavby v Budapešti 3,85 mld. Kč

 

Praha 30. července (ČTK) - Česká developerská skupina UDI Group koupila v Budapešti pozemek, na kterém chce postavit komplex kancelářských budov. Investici odhaduje na 150 milionů eur (zhruba 3,85 miliardy Kč). Akvizicí se působení firmy rozšířilo vedle Česka, Polska a Srbska do Maďarska. ČTK to dnes sdělili zástupci firmy.

V maďarském hlavním městě developer získal pozemek o velikosti zhruba dvou hektarů nedaleko zastávka metra na lince M3. V místě vzniká nová čtvrť s kancelářemi. UDI Group tam chce vybudovat kancelářský komplex o výměře kolem 80.000 metrů čtverečních hrubé podlažní plochy. Přípravu projektu, jehož součástí bude dotvoření městského uličního systému, odhaduje na 1,5 až dva roky a následnou výstavbu na dva až čtyři roky.

"Naše dlouholeté zkušenosti s developmentem, založené mimo jiné na vlastní stavební realizaci a všemi klíčovými procesy řízenými 'inhouse', tak po Česku a metropolích Polska a Srbska cílí na další bonitní středoevropskou lokalitu," uvedl zakladatel firmy Radek Menšík.

Urban Developers and Investors (UDI Group) patří mezi přední developerské skupiny v ČR. Založil ji Radek Menšík se svým otcem v roce 1991. Tehdy šlo rodinnou firmu zabývající se výstavbou a prodejem rodinných a bytových domů a později i komerčních objektů. Postupně UDI Group vyrostla v developera, který v ČR dosud uskutečnil přes 100 projektů a prodal přes 3000 bytů. Mezi jeho pražské projekty patří například obchodní centrum Luka nebo OC Lužiny.