Komatsu potřebu bagr

Bývalou restauraci Bobr v lesoparku na Dukle chtějí Pardubice zbourat

Pardubice 16. listopadu (ČTK) - Bývalou restauraci Bobr v lesoparku na Dukle v Pardubicích radní navrhují zbourat. Je ve špatném stavu, zastupitelé ve čtvrtek rozhodnou o její demolici. Novinářům to dnes řekl zastupitel Petr Klimpl (ODS). Na uvolněném místě chtěla radnice stavět psí útulek, ale s tím zastupitelstvo nesouhlasilo.

"Jak ukázal průzkum, objekt je nepoužitelný. Městský obvod by tam potom mohl postavit venkovní tělocvičnu s dřevenými prvky. Jsou tam i sítě, mohly by tam být třeba i záchodky. Ale to je hudba budoucnosti, teď je navržená demolice," řekl Klimpl.

Prázdnou restauraci Bobr město vlastní od roku 2015, dřív patřila TJ Lokomotiva. Ještě předtím tam byla třeba diskotéka. Objekt je roky opuštěný. I tak město za jeho správu platí 100.000 korun ročně, dodal Klimpl. Původně chtěla radnice budovu přestavět na psí útulek, průzkum ale ukázal, že to kvůli havarijnímu stavu objektu možné není.

Lesopark na Dukle podstoupil v roce 2015 úpravy za 20 milionů korun, je tam běžecká dráha o délce 1,5 kilometru. Jsou tam i dvě venkovní posilovny z masivního dřeva, na jeho okraji je výběhová loučka pro psy. Dětské hřiště tam město neobnovovalo s odůvodněním, že je na dopravním hřišti, který je také v lesoparku.